16.8 C
Скопје
23:30 - 19 мај, 2024

Ознака : лувр

СекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) Маскиран маж во инвалидска количка ја „нападна“ „Мона Лиза“ со торта

Еспресо
Снимката снимена во „Лувр“ во Париз покажува лице со кармин и перика кое бара од луѓето „да мислат на планетата“ откако го „нападна“ најпознатиот портрет...
ЛајфстајлСцена

Сораја од глава до пети во леопард принт! Дали вака се оди во музеј?! (ФОТО)

Igor
Познатата српска старлета Сораја Вучелиќ отпатува во Париз каде ги посетува знаменитостите на овој преубав град. Сораја го посетила и еден од најпознатите музеји на...