Сораја од глава до пети во леопард принт! Дали вака се оди во музеј?! (ФОТО)

Познатата српска старлета Сораја Вучелиќ отпатува во Париз каде ги посетува знаменитостите на овој преубав град.

Сораја го посетила и еден од најпознатите музеји на светот – Лувр, а се разбира, ја искористила приликата и направила неколку фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

На многумина во око им падна стајлингот кој таа го одбрала за оваа прилика – Сораја се појавила во тесен „тигрест“ комбинизон и во проѕирни чевли на високи потпетици, кои на себе имаат боцки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

И додека едни ја фалеа за нејзиниот изглед, други сметаат дека таквиот стајлинг не е прикладен за посета на музеј, односно дека повеќе одговара за ноќно излегување во диско.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

Слични објави

Видео хороскоп 19.09.2019 четврток

Igor

Помалата сестра на Кејт Мос во ПРОЅИРЕН ФУСТАН го украде целото внимание! (ФОТО)

Igor

Вечерва во 20 часот ќе дознаеме каква е песната со која ќе се претставиме на Евровизија (ФОТО)

Еспресо

6 прашања за Давид од The III of Us

Igor

Меган и Хари го очекуваат второто бебе?

Еспресо

НЕМА ДА ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ: Беше членка на познатото руско дуо, сега е целосно обезличена

Igor

Остави Коментар

дваесет − девет =

Слични објави

Џастин Бибер: Толку многу се дрогирав, што навечер ме проверуваа дали сум жив!

Еспресо

Ретко кој ја видел: Ова е едната ќерка на Здравко Чолиќ и денес наполни 18 години (ФОТО)

Igor

Пред точно 80 години светот ги запозна мачорот Том и неговата ноќна мора, глувчето Џери (ВИДЕО)

Еспресо

Уживање во базен: Алесандра Амброзио на Ибица (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Четири грешки поради кои ноктите се уништуваат

Igor

Дали сте сексуално компатибилни со партнерот? Овие знаци покажуваат дека не сте!

Igor