Tag : Филип Пешевски

Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

ФОТО: Го споредуваат со Саша Ковачевиќ и му предвидуваат блескава кариера: Пејачот Филип Пешевски се разголе!

Васко Спасоски
Ако Србија го има Саша Ковачевиќ, нашата естрада го има младиот пејач Филип Пешевски, кои многумина во последно време го споредуваат со српската мега-ѕвезда. Особено...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Сцена

На песната и спотот работеше една година: Филип Пешевски ја објави „Ти ми стоиш најдобро“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Младиот и талентиран пејач Филип Пешевски конечно го објави видеоспотот за неговата најнова песна со наслов „Ти ми стоиш најдобро“.  Станува збор за песна која...