11.8 C
Скопје
22:02 - 29 февруари, 2024

Ознака : дајте музика

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) НА КОЕ МЕСТО ЗАВРШИВМЕ НА ЈУНИОР ЕВРОСОНГ, А КОЈ Е ПОБЕДНИКОТ? „Дајте музика“ ја освоија Европа и испратија моќна порака

Еспресо
Македонските претставници на „Јуниор Евросонг“ завршија на деветтото место. Првото место го освоија претставниците на Ерменија. Иако децата од „Дајте музика“ не победија, моќната порака...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЅВЕЗДИЧКИТЕ ОД „ДАЈТЕ МУЗИКА“ ГИ ОСВОЈУВААТ СИМПАТИИТЕ ВО ПАРИЗ: Навиваме за„Green forces“

И. Т.
Ѕвездичките од „Дајте музика“ на 19 декември гордо ќе ја претставуваат Македонија на 19. Јуниорски Евросонг во Париз. Децата од популарната телевизиска емисија „Дајте музика“...