11.8 C
Скопје
07:37 - 15 април, 2024

Ознака : бонтон

ИнтимаЛајфстајлСлајдер

СЕКСУАЛЕН БОН-ТОН: Како треба да се однесувате во интимни ситуации

Еспресо
Британската секс експертка Трејси Кокс со јавноста го сподели својот универзален водич, кој може да се окарактеризира и како еден вид „сексуален бон-тон“ – кој...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ВИДЕО) БОНТОН ЗА ПИЕЊЕ ВИНО: Како се држи правилно чашата?

Еспресо
Бонтонот на пиење вино е многу едноставна примена на неколку правила зад кои стои практична и логична причина. Тие примарно вклучуваат иструкции за правилно држење...