9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

СЕКСУАЛЕН БОН-ТОН: Како треба да се однесувате во интимни ситуации

Британската секс експертка Трејси Кокс со јавноста го сподели својот универзален водич, кој може да се окарактеризира и како еден вид „сексуален бон-тон“ – кој се однесува не само на културата, туку и на сексуалното здравје. Таа опиша одредени ситуации и два можни начини на однесување, кои се посочени како работи кои се „елегантни“ или „невкусни“ да ги правите со партнерот.

Вечно прашање: Колку партнери сте имале досега?

Елегантно: Одговорот на ова прашање е дека минатото и бројот не ви значат ништо, туку дека ве интересира само вашата иднина, одбивате да се предадете на притисокот да откриете нешто за себе што повеќе не би сакале, затоа го поставувајте на некој тоа прашање.

Невкусно: Навредени, се сомневате во нечија инсинуација дека сте промискуитетни и бегате судејќи го партнерот, бидејќи се чувствувате под притисок.

СЕКС ВО АВТОМОБИЛ: Возбудлива и авантуристичка опција која морате да ја испробате

Секс за една вечер

Елегантно: Научете кога „не“ значи „не“ и никогаш не притискајте. Не бидете себични, без разлика што е само една ноќ, не е само за вас. Ако не сте го запомниле името на љубовникот, не кажувајте ништо. Почекајте 15 минути откако ќе завршите со сексот, а потоа кажете им дека треба да одите на важен состанок наутро или дека мајка ви се враќа дома. Покажете им дека можат суптилно да ве контактираат со тоа што ќе им дадете до знаење како се надевате дека сепак тоа нема да се случи. Не се срамете следниот ден.

Невкусно: Се лутите и нервирате ако сексот не оди според планот. Не се мачите да прашате што сака другата личност и не ни се грижите како да ја задоволите затоа што претпоставувате дека никогаш повеќе нема да ја видите. Исто така, претпоставувате дека ќе спиете без претходна проверка или не го прифаќате знакот дека треба да заминете иако сте јасно информирани за тоа. Го земате телефонскиот број иако немате намера да се јавите.

НАЈГОЛЕМИ ЛАГИ ЗА СЕКСОТ: Мажот е секогаш подготвен за секс, сексуалниот живот на жената завршува со менопаузата?!

Сексуална хигиена и животна средина

Елегантно: Се грижите за себе, се грижите за личната хигиена, изгледот на вашите интимни области, вашето тело, нокти, кожа, коса. Свежо исперена постелнина, уредната соба, пријатното осветлување и неколку пристојни пијалаци во фрижидерот ќе ве направат уште попривлечни.

Невкусно: соба полна со неуредна облека, полна со пепелници, празен фрижидер, куп неуредни ситници, неуреден и валкан кревет, како и вашата лоша лична хигиена како запоставено тело, неуредни нокти, лош здив, неодржувани гениталии ќе ги одбие вашите потенцијални љубовници.

КУЧЕШКА ПОЗА: Пет забавни варијации за уште поголемо задоволство

Слични објави

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.

Ѝ ВЕЛЕЛЕ ДЕКА Е ГРДА, А СЕГА Е НАЈУБАВАТА ПЕНЗИОНЕРКА НА СВЕТОТ: Супермоделот Тајра Бенкс наполни 48 години

И. Т.
Се вчитува....