-5.2 C
Скопје
00:14 - 26 јануари, 2022

КУЧЕШКА ПОЗА: Пет забавни варијации за уште поголемо задоволство

Кучешката поза кај многу луѓе го има почесното место на омилена. Дали тоа место е реализирано според преференците на партнерите или можеби има врска со начинот на кој се погодува г-точката сеедно. Ова се неколку варијации на позата со кои ќе ја зачинете сексуалната игра и ќе уживате во уште поголема забава.

Булдог

За булдог позата, жената останува во иста положба како во кучешкиот стил, но сепак, вашиот партнер треба да се спушти над вас додека ги гушка вашите колкови со колената и ги става рацете на креветот или подот за рамнотежа.

ЕКСПЕРТ ЗА СЕКС ОТКРИВА: Каква грешка најчесто прават мажите во кревет?

Ајфелова кула

Во позата Ајфелова кула, машкиот партнер стои зад вас со раширени нозе додека ги превиткува вашите, а вие сте во наведната положба и одржувате рамнотежа, држејќи се со лактите.

Затворски чувар

Кога сте во оваа положба, двајцата ќе стоите со стапалата во ширина на рамената, а додека се наведнувате, партнерот ќе ви ги земе рацете, малку повлекувајќи ги наназад како да ве истегнува.

ТОП 5 МАШКИ СЕКС ФАНТАЗИИ: Дали сте подготвени да ги исполните?

Каубој

Во оваа забавна варијација на кучешката поза, позната како каубој, треба да бидете на сите четири екстремитети. Но, наместо да се потпирате на рацете, спуштете се до лактите и издолжете го телото. Партнерот тогаш може да се преклопи над вас во положба на жаба, дозволувајќи му да навлезе уште подлабоко одзади.

Пегла

Легнувате на стомак без да ги користите рацете, во рамна положба, малку треба да го подигнете задникот во воздух, оставајќи доволно простор за да стигнете до клиторисот за малку дополнителна стимулација, додека партнерот продира одзади.

СЕКС ВО АВТОМОБИЛ: Возбудлива и авантуристичка опција која морате да ја испробате

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....