Вкусна овошна тестенина со мед, банани и ореви

Тестенината не мора само да се подготвува со сосови и месо, туку може да се јаде и со овошје и ореви.

 

Потребно ви е:

– 200 гр тестенини

– 3 лажици презла

– 1 лажица мед

– ½ лимон (сок)

– 100 гр малини

– 1-2 банани

– 1 портокал

– 100 гр сецкани ореви

– масло

 

Подготовка: Тестенината сварете ја, а презлата пропржете ја на масло. На исцедените тестенини додадете ја пржената презла. Додадете сецкан орев, на коцки исецкан портокал и банана која сте ја испрскале со сок од лимон. Додадете мед. Малини и се помешајте. По желба засладете уште. Украсете со тркалца портокал и уживајте.

Слични објави

Рижото со пилешко месо (ВИДЕО)

Igor

Гола и сексипилна: Џеј Ло на „безобразен“ начин го најави својот нов сингл (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Ѕирнете во џунглата на Сузана Гавазова (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Турскиот пејач призна дека е во врска со сопругата на Аца Лукас: Не ме интересира нејзиното минато! (ФОТО)

Васко Спасоски

На интернет кружи оваа ФОТОГРАФИЈА од Кејт Мидлтон, доколку може таа веднаш би ја уништила (ФОТО)

Еспресо

Кумот на Жељко Јоксимовиќ и менаџер на половина српска естрада, Бане Обрадовиќ е заразен со коронавирус! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

9 − 5 =

Слични објави

Атрактивните претставнички на Србија на „Евросонг“ ги тресе секс-скандал! (ФОТО)

Васко Спасоски

Видео хороскоп за 3 јуни 2019, среда

Igor

Прв пат го покажа најмалото дете: Ким Кардашијан го покажа својот син пред светот (ФОТО)

Igor

Принцот Вилијам отворено: Сосема сум во ред ако моите деца се хомосексуалци

Igor

Брејк и Драгана ја покажаа НАЈМАЛАТА УБАВИЦА (ФОТО)

Igor

Ова е 21-годишната манекенка која носеше хиџаб наместо бикини

Igor