Виснатите гради се нејзинот заштитен знак: Прво ги мразела, а сега и носат пари! Секаде е без градник и сите гледаат во нив (ФОТО)

Чајдер Егру (23) во тинејџерските години го мразела своето тело поради „виснатите гради“. Сепак кога наполнила 19 години прифатила дека градите и се такви какви што се и се научила да се сака себе. Таа од тогаш престанала да носи градник…

Денеска води блог под наслов „Slumflower“ и шири пораки за самољубие и позитивен однос кон телото и тоа преку друштвената  кампања #SaggyBoobsMatter.

 

View this post on Instagram

 

Our gummy smile queen! #SAGGYBOOBSMATTER

A post shared by Chidera Eggerue (@theslumflower) on

Во превод: Води блог за „виснати гради“. Нејзината иницијатива крена прашина на социјалните мрежи, особено на Инстаграм и Твитер.

 

View this post on Instagram

 

Unique, attractive and powerful. Get into it.

A post shared by Chidera Eggerue (@theslumflower) on

– Колку и да се гледа напредок, долг е патот да го смениме начинот на кој се зборува за женското тело – вели Егру, која добива бројни пораки од жени кои ја следат на социјалните мрежи и велат дека таа е нивната инспирација.

– Јас сум жена која ги преколнуваше своите гради, секогаш се срамев. Сепак, вие покажавте дека и тие можат да бидат секси и дека треба да ги прифатиме. Тоа мене многу ме охрабри – пишува во една од пораките.

 

View this post on Instagram

 

#SAGGYBOOBSMATTER

A post shared by Chidera Eggerue (@theslumflower) on

– Се чуствував како да сум единствена девојка со „виснати гради“, па на интернет барав начин како тие да изгледаат помали. Толку ми е драго што некој јавно прозборе за тоа дека е нормално – напишала друга жена.

Егру од друга страна вели дека посебно и се драги пораките од мајките кои мораат да научат да си го сакаат телото после породувањето.

 

View this post on Instagram

 

Far too cute to cover up.

A post shared by Chidera Eggerue (@theslumflower) on

– Највозбудливо ми е кога ми пишуваат мајки кои дојат деца и дека слават поради тоа што го пронашле мојот блог, бидејќи им било срам поради изгледот на нивните гради – изјавила таа.

Сепак, не се сите коментари позитивни. Стигнале непријатни пораки од мажи и збунети жени. Егру вели дека коментарите се такви бидејќи луѓето не се навикнати да гледаат опуштени гради.

 

Слични објави

Брз оброк за љубителите на пицата: Пица салата – неодоливо вкусна (РЕЦЕПТ)

Igor

Милано гореше од БРУТАЛНИ ФУСТАНИ, а тие две не се срамеа да покажат дека не носат долна облека (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Препознајте го малиот гениј: Овие знаци откриваат дека детето е натпросечно интелигентно

Еспресо

Ова се најпопуларните торби во светот (ФОТО)

Igor

Алкални намирници за здраво тело

Igor

ЧУДЕСНИТЕ НАНЕ И МЕНТА: Топ 3 причини зошто да ги користите

Igor

Остави Коментар

14 − седум =

Слични објави

Познатите „одлепија“ по новиот предизвик – Го можете вие ова? (ВИДЕО)

Igor

Обидете се: Одгледајте си храна во пластични чаши

Еспресо

ОВАА ЖЕНА секоја вечер лицето го мачка со оваа крема: Изгледа 10 години ПОМЛАДО од своите пријателки! (РЕЦЕПТ)

Igor

Грчката новинарка е атракција на Светското првенство во Кина, но погледнете ја како изгледа во бикини (ФОТО)

Igor

Предимензионираното сако има главна улога: Модни комбинации кои ќе посакате да ги ископирате! (ФОТО)

Igor

Вежби за природно зголемување на градите

Igor