Викторија Бекам без фотошоп: Имам брчки и тоа е во ред

Викторија Бекам е позната по својот остар хумор, вкусот за мода и изразите на лицето.

Сепак, таа открила дека почнала да ги прифаќа годините и природниот изглед.

„Има нешто ослободувачко во прифаќање на фактот дека имам 45 години, полна сум со самодоверба и задоволна“, рекла во интервју за „Гламур“.

„Сакам да испратам порака дека секој треба да се чувствува како најдобра верзија од себе. Да го цените тоа што го имате. Сакам да им кажам на луѓето да го прифатат тоа што се“, додала, истакнувајќи дека е задоволна со својот изглед.

„Да, и вие и јас имаме брчки – и тоа е во ред“, рекла Викторија.

Открила дека нејзините фотографии не се ретуширани, односно дека ниту една брчка не ѝ е избришана.

„Ќе бидам искрена. Порано се криев и имав штит, на пример, не се смеев во јавност. Сега тоа го нема“, додала Бекам.

Слични објави

Овој чај помага во топењето на масните наслаги?!

Igor

„Бејби бум“ по завршување на пандемијата со коронавирусот?

Еспресо

Кралица на социјалните мрежи: Абигејл Рачфорд е Инстаграм модел кој нема да можете да го заборавите (ФОТО)

Еспресо

СОВЕТИ ЗА УБАВИНА: Кои се најчестите грешки кои ги правиме?

Igor

Овие 6 модни парчиња морате да ги имате ова лето (ФОТО)

Igor

Плетенките се хит ова лето – Еве како да ги носите! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

три × 4 =

Слични објави

МАЛИ ЖЕНСКИ ТАЈНИ: Овие нешта скоро секоја девојка ги премолчува пред новото момче

Igor

„Убавицата и ѕверот“: Вистинскиот пар што се крие зад приказната

Слободен печат

5 највалкани производи што ги јадеме секој ден!

Еспресо

Имала коса до под што ја миела со коњак и лице без флеки на кое ставала крема од полжави: Како царицата Сиси ја чувала својата убавина?

Еспресо

Избегнете труење: Кое месо колку време може да стои во фрижидер и замрзнувач?

Еспресо

Сами направете си гел за туширање

Igor