Силвестер Сталоне запрепасти многумина со новиот изглед (ВИДЕО)

Силвестер Сталоне со заминувањето во пензија си даде одмор на себе си, а се повеќе се забележува и дека годините полека но сигурно го стигнуваат.

Долго време се зборуваше и дека оди на разни третмани за затегнување на лицето, подмладување и дека прави се за да го запре времето, но изгледа дека во 74-та година од животот Силвестер Сталоне конечно малку се опуштил.

Во новото видео кое го објави на службениот Инстаграм профил фамозниот Роки, како што е познат, го покажа својот нов изглед.

Имено популарниот холивудски актер се уште е во спортска форма и се грижи за својот физички изглед, но кога станува збор за дотерувањето и бојадисувањето на косата, тој малку попуштил.

Тој јавно покажа како изгледа со седата коса, па на сите им докажа дека нема повеќе проблеми со стареењето.

Слични објави

Бен Афлек во врска со секс бомба од Куба: Сите зборуваат дека ова му е најубавата девојка досега! (ФОТО)

Еспресо

Патат во тишина: Славни личности кои избегнуваат да зборуваат за своите болести!

Еспресо

Карлеуша ги „смести“ градите во сребрен градник! Тешко дека некоја нејзина колешка би имала храброст за ваков стајлинг! (ФОТО)

Igor

Кејт Мидлтон посакувала друго име за синот Џорџ, но по реакцијата на кралицата таа се предомислила

Еспресо

Бидете си себеси приоритет, од тоа зависи вашето здравје

Еспресо

Ѝ ВЕЛЕА ДА СЕ ВРАТИ ВО МАКЕДОНИЈА: Тијана им ги затвори устите на „хејтерите“ (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

2 × 4 =

Слични објави

Некои интересни работи за сексот кои можеби досега не сте ги знаеле!

Еспресо

ЦЕЛОСНО ИЗОБЛИЧЕНА: Познатата Хурем (35) го уништила лицето со пластични операциии (ФОТО)

Igor

Почина мајката на Небојша Глоговац од тага по него (ФОТО)

Igor

Канје Вест не престанува да го шокира светот: Ким сакаше да ме однесе во лудница, нејзината мајка ја продала секс-снимката! (ВИДЕО)

Еспресо

Иранската Анџелина Џоли ОДИ ВО ЗАТВОР, затворенички УПЛАШЕНИ дали ќе можат да спијат (ФОТО)

Igor

Том Хенкс поради сопругата ја смени верата и стана православен! Актерот летува каде што летуваат и Македонците (ФОТО)

Igor