Ана Курникова е повторно трудна: Поранешната тенисерка и славниот пејач очекуваат трето дете!

Пејачот Енрике Иглесијас (44) го очекува третото дете со долгогодишната партнерка и поранешна тенисерка Ана Курникова.

Парот засега ја нема потврдено среќната вест, но фотографиите објавени во шпанскиот магазин „Хола!“, го прикажуваат парот на брод во Мајами, каде на Ана јасно и се забележува трудничкиот стомак.

Ексклузивната фотографија погледнете ја овде!

Чувањето на бременоста во тајност и далеку од очите на јавноста за Курникова и Иглесијас не е никаква новост, во однос на тоа дека веста за тоа дека очекуваат близнаци, сега двегодишните Луси и Николас, ја криеја се до моментот кога тие се родија во 2017 година.

Зборувајќи за улогата на татко, Иглесијас своевремено изрази надеж дека ќе биде успешен и рече дека станува поодговорен од кога било.

Фото: Профимедиа

Тоа е едно од најдобрите чувства на светот. Поодговрен сум, возам побавно. Размислувам за глупавите работи пред навистина да ги направам – рече пејачот.

Енрике ретко зборува јавно за љубовта со Ана. Врската ја почнаа во 2001 година, откако се запознаа на снимањето на спотот за неговиот хит „Escape“.

Слични објави

Наоми Кембл доминираше во трендот кој ќе го освои летото!

Еспресо

Нивес во најприродно издание: Старлетата го покажа целулитот и влакненцата (ФОТО)

Igor

Што кажува вашата профилна фотографија за вас?

Еспресо

Се продава куќата на Бред Пит и Џенифер Анистон (ФОТО)

Igor

СИТЕ ДАМИ ОД СЕМЕЈСТВОТО ВЕРГАРА: Толку личат една на друга, а нивниот живот е бележан со голема трагедија (ФОТО)

Igor

Ема Вотсон за својот „љубовен“ статус: Во врска сум со сама себе!

Igor

Остави Коментар

11 − три =

Слични објави

Дневен хороскоп за 13 септември 2019, петок

Igor

Дневен хороскоп за ден 19.07.2020: Девицата ќе биде одлично организирана, а Близнакот е збунет од љубовта

Еспресо

Тајната за долговечноста на кралицата Елизабета: Поради ова е витална и во 93-та година!

Еспресо

Бизарно видео од кралицата на попот ја згрози планетата: Мадона и по 30 години успеа да ги шокира обожавателите (ВИДЕО)

Igor

Изненадување во продолжението: Џејмс Бонд дознава дека добил ќерка и се бори против пандемија

Еспресо

Две маски од само 3 состојки: Подочниците исчезнуваат за една недела

Igor