ШАМАР ЗА МЕГАН И ХАРИ: Што овојпат направија принцот Вилијам и Кејт Мидлтон?

Откако Меган и Хари ја налутија британската јавност со патувањата со приватен авион, принцот Вилијам и Кејт го направија сосема спротивното, патуваа со редовен лет.

Вилијам и Кејт заедно со децата патувале во Абердин, а еден билет чини помалку од 70 фунти. Тие освен што патувале заедно со останатите патници, не барале никаков специјален третман, но и не се криеле кога биле фотографирани.

Ваквиот потег го подели мислењето на јавноста. Едни сметаат дека со ова даваат пример како треба да се однесуваат и Меган и Хари, а оние пак, кои „влечат“ на страната на Сасекс мислат дека Вилијам и Кејт патувале со економска класа за инает на помладиот брат и со желба да го прикажат како пакосник и трошаџија.

Принцот Хари пак, тврди дека патуваат со приватни авиони поради безбедноста. За потсетување, принцезата Дијана речиси секогаш ги користеше редовните авионски линии.

Познавачите на кралското семејство пак, се уверени дека Вилијам точно знае што прави и дека сега гради имиџ на крал на народот, сакајќи да го задржи и својот и угледот на своите деца.

Слични објави

Дара Бубамара дава 5.000 евра за нејзиниот син да не се дружи со „глупавите селски деца“

Еспресо

Славниот актер се запушти до непрепознатливост: Фановите се загрижени! (ФОТО)

Igor

Се сеќавате ли на БАЛИ БЕГ? Го сменил имиџот, ПОГЛЕДНЕТЕ како изгледа сега!

Igor

Добила неверојатна идеја: Што планира ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ со нејзиното МАЈЧИНО МЛЕКО

Igor

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Еспресо

Мило Ѓукановиќ го жени синот единец: Свадбената веселба е закажана за на Свети Стефан (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 × 1 =

Слични објави

Ники Минаж се омажи за сексуален престапник! (ФОТО)

Igor

Погледнете што му посвети Анастасија Ражнатовиќ на покојниот татко

Igor

Дострелите на нашата висока мода (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Најдобриот пријател на принцезата Дијана бил еден од најголемите музичари на минатиот век!

Еспресо

МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ го напушта ГРАНД поради БЕБЕ: Ќе станам МАЈКА и ќе го чувам детето САМА!

Igor

Нема теорија во овој страшен лик да го препознаете едниот од најубавите актери на светот! (ФОТО)

Еспресо