Принцот Хари и Меган Маркл објавија слики од крштевката на синот Арчи (ФОТО)

Кралското семејство на својот Инстаграм профил конечно објави фотографии од крштевката на својот син Арчи кој е роден на 6-ти мај.

На тајната церемонија на крштевката биле присутни само најблиските роднини на кралскиот пар.

Фотографиите биле направени од страна на фотографот Крис Алертон во дворецот во Виндзор, каде што минатата година принцот Хари и Меган Маркл биле фотографирани по нивната венчавка.

Од друга страна, овој потег ги разгневи Британците кои се разочарани што кралското семејство организира уште една семејна церемонија зад затворени врати со народни пари.

Церемонијата била одржана во кралската капела во дворецот Виндзор.

View this post on Instagram

This morning, The Duke and Duchess of Sussex’s son, Archie Harrison Mountbatten-Windsor was christened in the Private Chapel at Windsor Castle at an intimate service officiated by the Archbishop of Canterbury, Justin Welby. The Duke and Duchess of Sussex are so happy to share the joy of this day with members of the public who have been incredibly supportive since the birth of their son. They thank you for your kindness in welcoming their first born and celebrating this special moment. Their Royal Highnesses feel fortunate to have enjoyed this day with family and the godparents of Archie. Their son, Archie, was baptised wearing the handmade replica of the royal christening gown which has been worn by royal infants for the last 11 years. The original Royal Christening Robe, made of fine Honiton lace lined with white satin, was commissioned by Queen Victoria in 1841 and first worn by her eldest daughter. It was subsequently worn for generations of Royal christenings, including The Queen, her children and her grandchildren until 2004, when The Queen commissioned this handmade replica, in order for the fragile historic outfit to be preserved, and for the tradition to continue. Photo credit: Chris Allerton ©️SussexRoyal

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Слични објави

Леди Гага само малку ги покажа градите и направи хаос! (ФОТО)

Васко Спасоски

Најскапите венчавки во светот (ВИДЕО)

Igor

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Ако ОВОЈ производ е со поминат рок, може да предизвика сериозни изгореници

Igor

Фановите убедени дека Бијонсе повторно е бремена (ФОТО)

Igor

Кој е ЏОКЕРОТ, поради кого плаче цел свет: Претешкиот живот на Хоакин Феникс

Igor

ПОЧНУВА ЕВРОВИЗИСКАТА ТРЕСКА: Тамара замина во Тел Авив

Igor

Остави Коментар

десет − осум =

Слични објави

Луѓето не можат да поверуваат! Има 94 години и е мајка на една од најпознатите пејачки во светот! (ФОТО)

Еспресо

Ова се најнеобичните новогодишни елки на светот: Човечката фантазија нема граници! (ФОТО)

Теодора Циклевска

Не е за мажи со слабо срце: Сузана Гавазова ги објави најжешките снимки досега! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Поради оваа ПРЕУБАВА девојка уште утре ќе започнете да учите ерменски песни (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кристина Димитријевска од Црна Гора се враќа со титула! (ФОТО)

Igor

ПОПУЛАРНИТЕ СЕСТРИ ОГРАБЕНИ НА МИКОНОС: Крадците точно знаеле што бараат!

Igor