После Аркан: „Никогаш нема да се омажам, а дечковците ги кријам“

Светлана Цеца Ражнатовиќ откри зошто ги чува деталите од својот љубовен живот подалеку од јавноста, како и тоа дека е сигурна дека по смртта на мажот Жељко Ражнатовиќ Аркан, никогаш повторно нема да се омажи…

„За дечковците не сакам да зборувам со никого, освен со членовите на семејството и најблиските пријатели. Не можам да ги делам тие нешта со јавноста. И да имам дечко, никогаш тоа нема да ви го кажам, бидејќи тоа е моја приватна работа“, истакна таа во едно интервју.

„Ќе се трудам тоа така и да остане. Ако ме фатите со некој, тоа е друго. Можам само да кажам дека никогаш повеќе нема да се омажам“, додаде Цеца.

За време на престојот во Европа на почетокот на деведесетите, додека го прелистувала германското издание на магазинот Плејбој, Цеца ја видела сликата од Аркан. Тогаш според нејзините зборови „го здогледала најубавиот маж на светот“.

Аркан за време на романсата со Цеца се уште бил оженет со Наталија Мартиновиќ, а тоа му бил втор брак. Пејачката после пет месеци го запросила Аркан. Се вериле во 1995 година, а нивната венчавка во медиумите е наречена „свадба на деценијата“. Цеца со него доби две деца, Вељко и Анастасија. Меѓутоа, во јануари 2000 година Аркан беше убиен.

Слични објави

Сексот со овој хороскопски знак е повеќе од фантастичен!

Igor

ХОЛИВУДСКИ ТРИК против подочниците: Во ова се колне и Ким Кардашијан

Igor

30 години помладата сопруга на Винсент Касел (53) изгледа како милион долари! Луѓето гледаат во неа како хипнотизирани! (ФОТО)

Еспресо

Уметнички дела со мистериозни пораки: Овие 5 тајни се скриени во познатите слики! (ФОТО)

Еспресо

Лила постојано на мета: Боки и Варошлија не ја оставаат да здивне! (ВИДЕО)

Igor

Ќерката на Брус Вилис за „Ноќ на вештерките“ со оргинална маска! Повеќе открива, отколку што сокрива! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

18 − 6 =

Слични објави

Не е Кардашијан, Шарлиз, Анџелина… Новата девојка на Бред Пит е духовен гуру!

Igor

Боб Дилан го објави првиот албум, роден е Петар Грашо и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Неговата ХУМАНОСТ нема цена: Хју Џекман повика ПРОСЈАК на вечера

Igor

Пирс Броснан заблеска во елегантно одело, а неговата необична брада веднаш „им падна во очи“ на сите (ФОТО)

Еспресо

Заборавената англиска кралица: Владеела само девет дена, а била погубена на 16 години по наредба на нејзина роднина (ВИДЕО)

Еспресо

Потврдена причината за смртта на американската раперка која почина на 25 години

Еспресо