Поранешниот супермодел и на 53 години изгледа исто како пред две децении (ВИДЕО)

Поранешниот супермодел Синди Крафорд се уште изгледа фантастично. Меѓутоа, не е само генетиката заслужна за нејзината витка линија.

Таа беше една од ѕвездите на спотот за песната „Freedom“ на Џорџ Мајкл во кој се појави со тогашните супермодели Наоми Кембел, Линда Евангелиста, Кристи Тарлингтон. Уште во тоа време, пред повеќе од две децении започна активно да вежба.

Манекенката во дваесетите години се прослави и со снимањето на VHS касети и CD-ња.

Таа денес објавува видеа и на својот Инстаграм профил.

„Магловито утринско вежбање во Малибу“, напиша манекенката на Инстаграм, на кој често објавува и како ги поминува деновите.

 

View this post on Instagram

 

Misty malibu morning workout with @sarahperla1 ☁️

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

Слични објави

Мистеријата на песната „Let it be“: Дали Пол Мекартни всушност ја напишал за Арета Френклин? (ВИДЕО)

Еспресо

Сè за совршен изглед на Оскарите: Познатата актерка морала да стои исправена во автомобилот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Вака го правеле и пред 50 години! Рецепт за кремаст и сочен сутлиаш!

Igor

МОДНИОТ ИЗБОР ги збуни присутните: Анастасија и Цеца во СПЕКТАКУЛАРНИ тоалети (ВИДЕО)

Igor

Рене Зелвегер Оскарот ѝ го посвети на жената која Холивуд ја создаде, но и ја уништи

Еспресо

Гужва на трибините: Таа е фудбалски судија и учествува во изборот за Мис

Igor

Остави Коментар

два × 3 =

Слични објави

Девојче кое неверојатно личи на Ријана ја шокираше и самата пејачка (ФОТО)

Igor

ВИДЕО: „Терминатор“ подари 500 мисирки за Денот на благодарноста

Еспресо

Водителката Миа Костова му кажа чао на „Бекстејџ“ (ФОТО)

Igor

Познат албански модел позираше КАКО ОД МАЈКА РОДЕНА, изгледа толку СОВРШЕНО (ФОТО)

Igor

Сите мислеле дека нема долна облека, но потоа ѕирнала црната тантела (ФОТО)

Васко Спасоски

Хаос на Инстаграм поради старите фотографии од венчавката на Одри Хепберн (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian