Погледнете во луксузната куќа на Мајкл Даглас и Кетрин Зита Џонс вредна 4,5 милиони долари (ВИДЕО)

Славниот холивудски пар ја „пазари“ новата куќа вредна неверојатни 4,5 милиони долари во Њујорк.

Мајкл Даглас (74) и Кетрин Зита Џонс (49) станаа сопственици на нова лускузна куќа во еден од најголемите градови во светот. Тие неодамна ја продадоа својата вила во Вестчестер за 20,5 милиони долари.

Нивната нова „играчка“ со име „Долга ливада“ се простира на 12 хектари и тоа се до реката Хадсон.

Вилата се наоѓа на средина од имотот и изградена е на почетокот на триесетите години од минатиот век. Вкупно има 22 соби, од кои осум спални и 10 тоалети.

Главната спална соба покрај гардероберот има и посебно купатило со голема када покрај која се наоаѓа луксузен камин од бел мермер.

Огромната дневна соба исто така ја краси камин од мермер и кристален лустер. Вилата исто така поседува приватна библиотека, огромна кујна, соба за забава со голем шанк, базен на затворено и теретана.

Слични објави

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Еспресо

Нова година, нова љубов: Со кого се бакнува Лејди Гага? (ВИДЕО)

Еспресо

Тргна по стапките на Меган Маркл: Војвотката Кејт ја отпушти долгогодишната асистентка

Igor

Бебето Арчи наскоро ќе го прелета океанот: Кралскиот пар најави далечно патување (ФОТО)

Igor

Совршен додаток на кафето – Домашни кроасани со ореви

Igor

Ники Минаж го објави провокативниот спот, а жешките сцени со згодното момче ги коментираат сите! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

18 − девет =

Слични објави

Погледнете како легендата на Милан ужива меѓу ајкулите (ФОТО)

Igor

4 хороскопски знаци кои најчесто ги погодува депресијата

Igor

ПОБЕСНЕЛА и му поставила ултиматум: Анџелина не може да ја поднесе блискоста на Бред со сестрите Кардашијан

Igor

Цеца првпат Велигден не го слави со Вељко и со Анастасија: Се надевам дека ќе го победиме вирусот и дека наскоро сè ќе се врати во нормала

Еспресо

Ова е најзгодната Македонка во Катар: Симона од Скопје има тело од милион долари (ФОТО)

Igor

Сочна, а крцкава: Домашна рол баклава! (РЕЦЕПТ)

Igor