За машки календар: Дванаесет најжешки фотки на Емилија Розман (ФОТО)

Емилија Розман е една од најангажираните манекенки од нашата земја која работи на европскиот пазар.

Тоа не е ништо чудно, бидејќи според многумина Розман важи за една од најубавите и најатрактивни Македонки.

Ако одите на нејзиниот профил на Инстаграм има што да видите. Бикини, долна облека, џакузи, па дури на некои фотки може да ја видите и како од мајка родена.

Ние решивме да „истражуваме“ и да ги избереме дванаесетте најжешки фотки на Розман, кои се сосема доволни за еден машки календар.

Момци, уживајте…

 

View this post on Instagram

 

Nit sum u guzva, nit ke te baram.

A post shared by Emilija Rozman (@rozmanticna) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilija Rozman (@rozmanticna) on

 

View this post on Instagram

 

#model #shooting #photography #modeling #blackandwhite

A post shared by Emilija Rozman (@rozmanticna) on

 

View this post on Instagram

 

Sunbathing ☀ #MonteCarlo #summer #vacation #sunbathing #model #live #love #laugh #summergoals #happiness #beach

A post shared by Emilija Rozman (@rozmanticna) on

 

View this post on Instagram

 

Summer vibes Positive energy only #goodvibes #summertime #swimsuit #missmacedonia #missinternationalturism #vamosalaplaya

A post shared by Emilija Rozman (@rozmanticna) on

 

View this post on Instagram

 

#50ShadesOfGray #modeling #photoshoot

A post shared by Emilija Rozman (@rozmanticna) on

#soft #inspiration #of #sunday #morning

A post shared by Emilija Rozman (@rozmanticna) on

 

View this post on Instagram

 

#photoshoot #modeling #body #underwear #nofilter #nophotoshop #white #fat #model

A post shared by Emilija Rozman (@rozmanticna) on

Слични објави

Дуа Липа го прекрши првото бјути правило на самоизолацијата (ФОТО)

Еспресо

Почина славното момче од серијата „Дадилката Мекфи“: Рафаел го напушти овој свет на само 26 години (ФОТО)

Васко Спасоски

Руски астролог открива: Овие три знака во 2020 година ги чека голема среќа!

Igor

Беше пример за неверојатна убавина: Поради пластичните операции денес изгледа непрепознатливо! (ФОТО)

Еспресо

Зад еден од најголемите хитови на Здравко Чолиќ се крие потресна судбина на една средношколка

Igor

МАКЕДОНЦИТЕ ја поддржуваат Тамара, но очекуваат и да ЗАРАБОТАТ!

Igor

Остави Коментар

15 + 7 =

Слични објави

Игор Џамбазов на негов начин ни порача што да правиме во ова време! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

КАКВИ НОЗЕ – Ана Ивановиќ во ресторан во УЛТРА КРАТОК ФУСТАН, Бастијан се топи покрај неа (ФОТО)

Igor

Деми Роуз откри премногу – Позирање на Алпите какво што не сте виделе досега! (ФОТО)

Еспресо

Водиме љубов три пати дневно: Сопругот на Ана Бекута, Мрка (77) демантира дека завршил во болница! (ФОТО)

Еспресо

Ѓуле и „Ван Гог“ приредија несекојдневен спектакл на Егзит (ФОТО + ВИДЕО)

Igor

Британските таблоиди си играат мајтап со Дара Бубамара: Пејачката кога ќе види ќе полуди! (ФОТО)

Igor