Овој рецепт го користат и манекенките: Рамен стомак за само три дена

Рамен стомак и совршено тело се сон на секоја жена, а за да го остварите, постои природен рецепт кој ќе ви помогне, а го користат и многу манекенки.

Овој оброк се јаде само три дена по ред, а ќе направи вистинско чудо за вашиот стомак и одвнатре и однадвор.

Состојки:
Зелка
Цвекло
Морков
Сок од лимон
Маслиново масло

Подготовка:
Изрендајте ги зелката, цвеклото и морковот во размер 3:1:1. Додајте зачини по желба (магдонос, целер), измешајте го зеленчукот, исцедете ја течноста и прелијте ја салатата со сок од еден лимон. Додајте неколку капки маслиново масло.

Важно е во салатата да не додавате сол или некои други додатоци.

Консумација:
Јадете го овој вкусен оброк 3 часа пред спиење и за три дена ќе ги видите резултатите.

Салатата можете да ја јадете и повеќе денови, но по 7 дена направете пауза.

Освен што ќе ослабете, оваа салата ќе ги отстрани сите наслаги и сите отрови од вашите црева, нема да чувствувате надуеност и ќе ви се подобри работата на цревата.

Слични објави

Како Меган Маркл ќе го прослави својот роденден?

Igor

Добила неверојатна идеја: Што планира ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ со нејзиното МАЈЧИНО МЛЕКО

Igor

Одбиена жалбата на Џони Деп во случајот против списанието „Сан“

Еспресо

Како карантинот влијае на познатите: Раперката Карди Би почна да руши се пред себе! (ВИДЕО)

Еспресо

Една од најубавите песни на Елена Велевска доби видеоспот: Нејзините машки фанови ќе уживаат кога ќе гледаат! (ВИДЕО)

Миа Костова распали: „Бар коронава по глупоќа да бираше, ќе се спасевме од епидемијава (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

четиринаесет + осум =

Слични објави

Со оваа фотографија Викторија Лоба направи храбар потег (ФОТО)

Igor

Лозано на голема концертна турнеја во Америка и Канада: Со нетрпение очекувам да дојде март!

Васко Спасоски

ДЕНЕС Е ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ПЕЈАЧКИ, а оваа фотографија открива како изгледала на почетокот на кариерата (ФОТО)

Igor

ФОТО | Таа старее како вино: Селма Хајек со прекрасни фотографии им се заблагодари на следбениците!

Еспресо

Пејачката Сузана Гавазова им го заврте грбот на следбениците! (ФОТО)

Светот доби НОВА МЕГАН МАРКЛ: Ова е двојничката на војвотката од Сасекс (ФОТО)

Igor