Овие хороскопски знаци не знаат што со себе по раскинување

Поранешните партнери и врски оставаат траги во сечиј живот и никој не е поштеден од љубовните болки.

Но, некои хороскопски знаци се склони кон претерано идеализирање на поранешните партнери, а со тоа и тешко заборавање и преболување.

Некои од нив дури и потенцијалните партнери ги споредуваат со поранешните, а при раскинување, тие не знаат што со себе понатаму.

Еве за кого се работи:

РАК

Кога се во врска, Раковите се целосно лојални на саканата личност и се трудат да направат сè што е во нивна моќ да ја усреќат. Затоа и раскинувањата тешко им паѓаат. Тие лошо ги поднесуваат сите разделби, а не само љубовните.

ЛАВ

Лавовите не го даваат лесно своето срце, но се спремни да направат сè за онаа личност која ќе успее да го освои. Затоа и по раскинувањето со некого кого го сакале, може да поминат и години додека да стапат во нова врска. Ова повеќе се должи на нивниот страв да бидат повредени, отколку на самиот чин на раскинување.

СТРЕЛЕЦ

По природа, Стрелците се лесно заљубливи, но тешко им е да стапат во сериозна врска. Ако во нивниот живот се појави таква личност, тие безрезервно се впуштаат во љубовната игра. Но, кога ќе дојде до прекинување, стануваат многу внимателни и потоа секоја следна љубов ја споредуваат со поранешната.

Слични објави

Антонија Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Теодора Циклевска

Бугарско-македонската старлета Драгана Спасовска има порака до македонските власти! (ВИДЕО)

Шерон Стоун на 63 години изгледа совршено, а еве како изгледала како тинејџерка – Не би ја препознале… (ФОТО)

Еспресо

ВИДЕО ХОРОСКОП за 5 јуни 2019: Водолиите ќе бидат нервозни, Овните уморни

Igor

Џеј Ло започна нов предизвик: Поради нејзините фотки сега жените ширум позираат во бикини (ФОТО)

Еспресо

Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

седумнаесет − 4 =

Слични објави

Кралицата бара Меган и Хари да се вратат во Британија: Оваа понуда нема да може да ја одбијат!

Еспресо

4 хороскопски знаци на кои ова лето ќе им биде исполнето со секс

Igor

Гучи има нова мејкап линија и кампања: СОВРШЕНСТВОТО Е ДОСАДНО!

Igor

Ќерката на Дејвид Боуви има 19 години, а Иман не сака таа да се експонира во јавноста

Еспресо

Широк дуксер и високи чизми: Пејачката Сара Мејс заборави да облече панталони? (ФОТО)

Васко Спасоски

Нијанси кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои секоја комбинација изгледа скапо! (ФОТО)

Igor