На која и стои подобро? ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША VS ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ (ФОТО)

Судејќи според она што на пистите го претставија некои од најпопуларните модни дизајнери, розевата боја ќе го обележи ова лето.

Тоа со своите модни избори го покажаа и одделни локални, но и светски ѕвезди. Додека некои од нив на своите Инстаграм профили објавија фотографии на кои во своите модни комбинации имаат само детали во оваа боја, некои отидоа и чекор подалеку.

Тука секако мислиме на Џенифер Лопез која на премиерата на филмот „Second Act“ се појави во розев фустан со огромни кругови, а на овој нејзин аутфит неодоливо личеше и еден од последните модни избори на Јелена Карлеуша.

Погледнете како изгледаа и пресудете на кого му стои подобро…

View this post on Instagram

“Just wear something casual…” Me:

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

БОНУС ВИДЕО:

10 ресторани со најубав поглед во светот

 

Слични објави

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ОТКРИВА: Кое е момчето на новата министерка и со што се занимава (ФОТО)

Igor

„Животинска фарма“: Прочуената политичка сатира на Џорџ Орвел добива своја игра!

Еспресо

Откриена актерката која ќе ја игра улогата на принцезата Дијана во последните сезони на хит-серијата „Круна“ (ФОТО)

Еспресо

ВОДИТЕЛКАТА ГО ПОКАЖА СВОЕТО СОВРШЕНО ТЕЛО, и ја израдува машката популација! (ФОТО)

Igor

Романтични гестови кои се знаци за тревога

Igor

Ники Минаж го објави провокативниот спот, а жешките сцени со згодното момче ги коментираат сите! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

15 − 9 =

Слични објави

Северина со емотивна порака: Не можам доволно да се заблагодарам на Господ што ми ја испрати!

Васко Спасоски

Џеј Ло во секси бикини на плажа: Го сними задникот одблизу, но и лицето без брчки (ВИДЕО)

Еспресо

Карлеуша застана во одбрана на фудбалерот на Реал Мадрид, кој заработи кривична пријава за непочитување на пандемијата!

Васко Спасоски

3 хороскопски знаци кои ќе доживеат ГОЛЕМА СРЕЌА НА ЉУБОВНОТО ПОЛЕ во октомври

Igor

Како во сцена од „Титаник“: Бритни ужива на јахтата

Igor

Деца заглавени во тела на возрасни, Чевли на брегот на Дунав… Приказните што се кријат зад овие скулптури ќе ви го скршат срцето (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат