Момчето кое ја испеа „Марионка“, Васил Гарванлиев има одличен хит! (ВИДЕО)

Патувам“ се вика најновото музичко остварување на талентираниот Васил Гарванлиев или на јавноста можеби повеќе познат по детската песна „Марионка“ која тој ја испеа пред повеќе од 15 години.

Како автори на новата песна се потпишуваат Давор Јордановски (музика и арнажман) и Тања Брковска (текст). За „Патувам“ Васил сними и интересен спот каде покрај него се појавуваат уште неколкумина танчери.

Погледнете:

Слични објави

Елен Деџенерис обвинета дека пред да стане позната малтретирала 11-годишно дете, го навредувала и го понижувала

Еспресо

Српската спортистка која ги „освои“ албанските медиуми (ФОТО)

Igor

НЕ САКААТ ДА СЕ ВРЗАТ: Овие три хороскопски знаци не се за врска

Igor

Карди Би после десет години ја „освежи“ својата тетоважа: Седум дена трпев огромни болки! (ФОТО)

Слободен Печат

Градите едвај ги собра во корсетот: Српската пејачка Милица Павловиќ ги полуде фановите со новите фотографии!

Васко Спасоски

Папата не оди во циркус, циркусот доаѓа кај него! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

14 − осум =

Слични објави

Опра среде говор падна на сцената – Главен виновник погрешните штикли (ВИДЕО)

Еспресо

Колкава и каква е моќта за предвидување на секој хороскопски знак?

Igor

Сопственичка глуми дека консумира храна пред кучиња, а нивната реакција е урнебесна (ФОТО)

Еспресо

ФАТЕНИ! Бред Пит се почесто во јавноста се појавуваа со оваа актерка! Таа ниту малку не е слична на Анџелина Џоли (ФОТО)

Igor

Мадона го даде своето мислење за обвинувањата против Мајкл Џексон: Им ги затвори устите на критичарите!

Igor

Анџелина Џоли ПРОГОВОРИ ЗА РАЗВОДОТ со Бред Пит: „Се чувствував како нешто мало и безначајно“

Igor