КОЛКУ ПОСТАРИ, ТОЛКУ ПОЗГОДНИ: Познати лица кои со годините изгледаат сè подобро (ФОТО)

Годините живот значат, а на овие ѕвезди  годините им дале и дополнителен сјај. За да покажe како светски познатите ѕвезди изгледаа во младоста и сега, уметникот Ард Гелинк го освои светот со интересни фотографии.

Тој ги спои сегашните фотографии од познатите актери, пејачи, фудбалери… со нивни фотографии од младите години.

Она што излезе како финален производ покажува како луѓето со годините се менуваат, а на некои тоа одлично им одговара.

Слични објави

„Златна мечка“ за Хелен Мирен за животно дело на Берлиенале 2020

Еспресо

Бившата девојка на Аца Лукас уапсена во Црна Гора поради проституција

Igor

Дара едвај ги „спакува“ огромните гради во минијатурното бикини (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Во кој период од денот сме најпродуктивни?

Еспресо

„Ауди“ ја повлече „провокативната“ и „опасна по живот“ реклама со девојчето и бананата

Еспресо

Ќерката на најпознатиот ловец на крокодили му ја посветува венчавката на својот татко: Ќе запалиме свеќа во негова чест

Еспресо

Остави Коментар

Шестнаесет + деветнаесет =

Слични објави

Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Еспресо

Ако никогаш не сте слушнале за режисерот кој победи на Оскарите, овие 5 филмови морате да ги погледнете! (ВИДЕО)

Еспресо

Најбогатиот човек на планетата ужива тука: Ѕирнете во имотот вреден 195 милиони долари! (ВИДЕО)

Еспресо

ПАДНА БАКНЕЖ: Актерот и неговиот сопруг на луксузна јахта на Сен Тропе (ФОТО)

Igor

Оваа тинејџерка стана првиот модел на „Gucci“ со Даунов синдром (ФОТО)

Еспресо

ЈА РАСТРГНАА СРЕД НАСТАП – Непозната девојка и ставала пари во ѓаќи, маж ја соблакал и и лепел пари (ВИДЕО)

Igor