Ким и Канjе ја продаваат својата куќа! (ФОТО)

Славниот пар одлучи да продаде една од своите недвижнини, а со оглед на тоа дека во потполност се разликува од онаа во која Ким и Канје живеат, никому не му е јасно зошто таа воопшто била нивна.

Откако ТВ-ѕвездата Ким Кардашијан и раперот Канје Вест се вселија во својата гламурозна вила во Лос Анџелес, многумина се збунети од ентериерот во кој го поминуваат секојдневието. Нивниот семеен дом, скоро и да нема мебел, неодамна е потврдено дека нема никаде ни врата, па целата вила изгледа ладно, монотоно, а поединци на друштвените мрежи велат дека дури и е застрашувачки.

Profimedia

Поради таа причина нивната значително помала куќа во калифорнискиот Калабасас веќе на прв поглед е вистинско изненадување: таа изгледа како крајно едноставно и удобно семејно гнездо.

Како што јавуваат светските медиуми, парот за куќата од 210 метри квадратни, со три спални соби и четири купатила, бара 3,5 милиони долари.

Profimedia

Целиот мебел е правен по мерка, го украсуваат ефективни тапети кои се во ист тон со кујната, тука се и скапоцените лустери, како и едноставната трпезариска маса со столици без потпирач.

Profimedia

Ким Кардашијан ја купи оваа недвижнина уште во 2017 година за 1,6 милиони, а медиумите шпекулираат дека познатиот пар неодамна купил уште два стана, па најверојатно сакаат да се ослободат од едната недвижнина која не ја користат.

Profimedia
Profimedia

Слични објави

Фолк пејачката со моќна порака до сите: Алчноста е поголема болест од коронавирусот! (ФОТО)

Еспресо

Дискретниот шарм на „Убиствата од Мидсомер“

Слободен Печат

Македонката Мими Јовановска растури на сцената на Гранд – Жирито на нозе, публиката во солзи (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Неверојатнатата Елин со својата фантастична фигура ги руши стереотипите (ФОТО)

Еспресо

Повеќе не е русокоса: Сенида ја скрати косата и ја смени фарбата – погледнете како изгледа сега (ФОТО)

Igor

Тамбураши за 48 роденден: Северина славеше на тераса со вино! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

19 − 17 =

Слични објави

Превкусно рижото со шампињони – Идеалното јадење за летните горештини (РЕЦЕПТ)

Igor

СВЕТОТ ШОКИРАН: Принцот Хари ја изневерувал Меган со оваа АТРАКТИВНА МАНЕКЕНКА! (ФОТО)

Igor

Кралицата Ранија е симбол на модерната жена на арапскиот свет: Најдобро се чувствувам во едноставна облека

Igor

ЦЕЦА ЈА РЕНОВИРАШЕ ВИЛАТА: Во ОВАА ПРОСТОРИЈА вложила најмногу пари (ФОТО)

Igor

Легендарната актерка го прослави 79 роденден, но ќе се шокирате како изгледа денес!

Васко Спасоски

Ова го може само тој! Чола успеа да направи нешто што колегите од Балканот може само да сонуваат!

Igor