Јадете велигденски јајца и ослабете 10 килограми

Диета базирана на варени јајца која можете да ја искористите и за да ослабете некој килограм, но и за да ги потрошите велигденските јајца. Овој режим на исхрана се покажа како ефикасен во согорувањето на масти и забразување на метаболизмот.

Двонеделно мени

Појадокот е ист за секој ден: 2 тврдо варени јајца и цитрус по избор, а за појадок и вечера ви треба следното:

Понеделник

Ручек- 2 копани и 2 јаболки

Вечера – чинија свежа салата со пилешко

Вторник

Ручек-зелен лиснат зеленчук и пилешко

Вечера – салата од зеленчук , 2 тврдо варени јајца и 1 портокал

Среда

Ручек-малку посно сирење, 1 копан

Вечера-свежа салата со пилешко

Четврток

Ручек – овошје по избор

Вечера-салата од зеленчук и парче готвено пилешко

Петок

Ручек – порција готвен зеленчук и 2 тврдо варени јајца

Вечера – свежа салата и риба на скара

Сабота

Ручек – овошје по избор

Вечера-готвено пилешко и зеленчук на пареа

Недела

Ручек-домати за салата, зеленчук подготвен на пареа и парче пилешко

Вечера-зеленчук на пареа

Оваа исхрана повторете ја уште една недела. Досегашната пракса покажала дека наводно за две недели ќе се ослободите дури 10 килограми.

Напомена:

Пред да одите на диета, добро е да се посоветувате со својот лекар дали овој режим на исхрана воопшто ви одговара, бидејќи секоја радикална промена во исхраната се одразува на организмот.

Слични објави

Убавината им е на прво место: Мажите од ова племе се шминкаат по три часа за да ги заведат жените (ФОТО)

Igor

Тамара Тодевска на Евровизија ќе носи креација на Ношпал

Igor

Дани Димитровска: Кога ќе заврши сето ова, ќе поседам уште некој ден на тераса…

Еспресо

Енрике Иглесијас објави емотивна порака: Од коронавирус почина неговиот очув!

Васко Спасоски

Елена Ристеска важи за секс-симбол, но погледнете какви другарки има (ФОТО)

Igor

Ќе ви се заврти во глава: Наум Петрески му откри на Жаре колку земал бакшиш за една вечер (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

1 + Шестнаесет =

Слични објави

Никогаш не треба да бидат заедно – Најлошите љубовни парови во хороскопот

Igor

Беше фатална убавица, со долгите нозе му го замати разумот и на Том Круз, а денес никој не може да ја препознае (ФОТО)

Еспресо

„Забранетата љубов“ ги руши сите бариери на Балканот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Која е девојката со тетоважи што му е утеха на Брајан Остин Грин по разводот?

Еспресо

Џејми Ли Кертис: Кирк Даглас ми го спаси животот! (ФОТО)

Еспресо

Се врати атрактивната ТУНА: Во секси црно бикини пејачката позира покрај базен (ФОТО)

Igor