Фотографија вредна злато: Малкумина знаат дека се ВРСНИЧКИ, а еве како изгледала нивната ПРВА СРЕДБА (ФОТО)

Речиси не постои личност во светот која не знае за Мерлин Монро и деталите од нејзиниот бурен живот.

Плавата убавица со својот начин на живот, остави бројни неразјаснети нешта за кои се уште се шпекулира, речиси 60 години подоцна, како за нејзиниот љубовен живот, така и за нејзината трагична смрт.

Иако немала сина крв, Мерлин Монро била јавна личност која имала многу висок статус во општеството, па така сите ја посакувале во нивна близина.

Пред само некое време исплива историски бисер кој едноставно го изненади светот.

Имено, на малкумина им е познато дека неодоливата Мерлинка и кралицата Елизабета се родени иста година, и дека тоа познанство било многу убаво.

Забележан е неверојатен момент, моментот на нивното ракување и запознавање на инсистирање на кралицата.

И двете изгледале прекрасно, дамски, елегантно со многу стил и енергија, за која се уште се зборува.

Насмевката сведочи за обостраното задоволство.

Слични објави

Синот на Синди Крафорд оди на лекување од дрога! (ФОТО)

Слободен печат

Фудбалерот Џемаили ја остави, а таа вели: „Не сакам супа која мора да се загрее повеќе пати“ (ФОТО)

Igor

Вратете се во 80-те!

Igor

Хари и Меган блеснаа во црвено – Парот полека но сигурно се збогува од кралските должности (ФОТО)

Еспресо

Принцот Хари се збогуваше од кралското семејство и пристигна во Канада: Почнува нов живот со Меган и Арчи (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Гвинет Палтроу позираше целосно гола, некои се згрозија од фотографијата (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

7 − пет =

Слични објави

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Еспресо

Кирк Даглас, актерот од златното доба на Холивуд, почина на 103-годишна возраст

Васко Спасоски

Дизни ненадејно откри кога почнува втората сезона на „The Mandalorian“!

Еспресо

Строги правила до кои принцезата Шарлот треба да се придржува

Еспресо

Најздравата житарка во светот!

Igor

Личности кои го промениле полот пред да станат славни (ФОТО)

Igor