Евровизија ја призна ГРЕШКАТА – ТАМАРА е прва според жирито (ФОТО)

Македонија заедно со својот претставник Тамара Тодевска се искачи едно место погоре во финалниот пласман на евровизиското шоу, иако Евросонгот заврши минатата недела. Имено, постоела грешка во гласовите на белоуското жири, која ЕБУ сега ја исправи и Тамара наместо осмото, го освои седмото место.

Станувало збор за човечка грешка, односно грешка во пресметувањето на поените.

По исправањето на грешката Македонија е на првото место според гласовите на жирото.

Тамара Тодевска се јави на социјалните мрежи и на својот Инстаграм профил напиша:

„Каква прекрасна вест. ЕБУ само што ни потврди дека поради грешка во Белоруското гласање, нашата земја е всушност прва од жири и седма во финалето на Евровизија. Не можам да ви опишам колку сум среќна! Ве сакам сите! OMG – I just found out that we actually won the jury vote and we were #7 in the finals, not #08. I am beyond happy! Thank you so much“

Слични објави

Ќе сакате да го погледнете повеќепати: Најзгодната српска пејачка Милица Павловиќ сними провокативен спот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пипа Мидлтон повикала такси под лажно име, но такситот ја препознал – „Се криеше во мракот“

Еспресо

Тамара Тодевска ја „дувна“ сцената во Тирана со нејзината најнова песна (ВИДЕО)

Igor

Хакиран профилот на Mараја Кери: Објавен навредлив твит за Еминем

Слободен печат

Да е жива Мерлин Монро сега би имала години колку кралицата Елизабета (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Пејачката Камила Кабељо проговори за болеста: Ми го одзема животот и ме направи да бидам нешто што не сум!

Еспресо

Остави Коментар

четиринаесет + 11 =

Слични објави

Меган Маркл може, но Кејт Мидлтон НЕ СМЕЕ да ја носи оваа боја на кармин

Igor

Харисон Форд ќе ви каже која е тајната за успешниот брак

Еспресо

Изгледа пукнала тиквата! Што се случува помеѓу Тамара Тодевска и Елена Ристеска?! (ФОТО)

Igor

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Еспресо

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Еспресо

Повеќе ќе ја гледаат, отколку што ќе ја слушаат: Во Скопје доаѓа Лола – најжешката пијанистка (ФОТО/ВИДЕО)

Igor