Дневен хороскоп за 16 ноември, 2019 година!

ОВЕН

Работa: Пред вас е генерално поволен ден, па очекувајте дека ќе ги остварите своите работни идеи.

Љубов: Многу е важно со саканата личност да остварите искрен однос, ако сакате вашата врска да напредува.

Здравје: Болки во грбот.

БИК

Работа: Избегнувајте било каков ризик затоа што во текот на дено би можеле да бидете наклонети на мали ризици на работа.

Љубов: Можно е да постојат околности кои не ви се допаѓаат, а се однесуваат на вашата врска со партнерот.

Здравје: Проблеми со црниот дроб.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, ве очекува неповолен период. Чувајте се од можните штети.

Љубов: Може да се каже дека односот со саканата личност доаѓа до проблематична точка во текот на денешниот ден.

Здравје: Мали проблеми со варењето.

РАК

Работа: Не ви е лесно да ја покажете својата способност затоа што не сте ја добиле очекуваната поддршка.

Љубов: Можни се мали несогласувања со партнерот. Потрудете се да ја покажете својата флексибилност во комуникацијата.

Здравје: Водете сметка околу зглобовите.

ЛАВ

Работа: Пред вас се отежнувачки околности на работното поле. Можно е да почувствувате доза на непријателство и ривалство.

Љубов: Имате впечаток дека саканата личност не е сосема искрена кон вас, и тоа не ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми со кичмата.

ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е поволен ден за ова поле. Ако сте планирале некое кратко патување, ќе ви се исплати.

Љубов: Емотивно сте сосема сигурни во свјата одлука, и знаете со кого сакате да бидете и кој ви значи.

Здравје: Одлично.

ВАГА

Работа: Можни се некои мали пречки кога е во прашање работата. Ве очекува период во кој вашата позиција ќе биде разнишана.

Љубов: Вашата љубомора би можела да донесе извесни конфликти помеѓу вас и партнерот.

Здравје: Хронични проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да имате кочници на полето работа. Доста работи се менуваат и не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате.

Љубов: Имате впечаток дека партнерот сака премногу промени и вие сега не сте подготвени за тоа.

Здравје: Внимавајте на бешика и бубрези.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува поволен ден за решавање на проблеми. Максимално посветете се на остварување на целите.

Љубов: Имате добар однос со саканата личност. Ако сте слободни, ве чека шанса за ново познанство.

Здравје: Одлично.

ЈАРЕЦ

Работа: Иако сте загрижени, во последен момент се укажува факторот среќа.

Љубов: Ви се враќа старата љубов, иако можеби на такво нешто не сте подготвени. Не ви е лесно да се соочите со минатото.

Здравје: Пад на имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува поволен ден. Можно е да имате голема сатисфакција од одработувањето на свотие задачи.

Љубов: Ве очекува добар однос со брачниот партнер. Можно е да планирате проширување на фамилијата.

Здравје: Добро.

РИБИ

Работа: Пред вас е напорен ден. Ќе ви треба доста време сите обврски да ги завршите.

Љубов: Мали несогласувања со личност која ви се додворува, ќе доведе до некои несакани ситуации денеска.

Здравје: Проблеми со варење на храната.

Слични објави

Принцот Хари јасно порача: Викајте ме само Хари!

Еспресо

Целата треперев пред него: Убавата Георгина за врската со Роналдо, а откри и што ја привлекло кај фудбалерот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Заврши 11 сезона на „Еден на Еден“: Во последната емисија ќе ја видите екипата на едрење по грчките острови! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Доста со лагите! Колку всушност треба да трае „секс акцијата“?

Igor

Ана Николиќ отпатува во Мароко да сними спот, но не ги заборави обожавателите! Им испрати жешка фотка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Лозано на голема концертна турнеја во Америка и Канада: Со нетрпение очекувам да дојде март!

Васко Спасоски

Остави Коментар

14 − 5 =

Слични објави

Меган Маркл и принцот Хари се преселија во Лос Анџелес!

Еспресо

Модни грешки кои прават да изгледате непрофесионално на работа

Igor

Ја памтите БИГ МАМА, толку многу ослабна што нејзиното тело изгледа перфектно (ФОТО)

Igor

Беквалац до гола кожа! Познатата пејачка се соблече СКРОЗ! (ФОТО)

Igor

Хороскопот открива – Дали ќе ја сретнете вашата сродна душа до крајот на годината?

Igor

Поглед од 30-ти спрат и ЕНТЕРИЕР ОД СОНИШТАТА: Прекрасната актерка после свадбата го продава станот за кој цел Њујорк мечтае! (ФОТО)

Igor