Дневен хороскоп 04.10.2019, петок

Овен

Премногу одолговлекувате кога станува збор за завршување на работата. Вие во моментов најдобро се разбирате со своите најблиски соработници. Ако не сте во добри односи со партнерот, не ја влошувајте ситуацијата со некои постапки кои дополнително ќе го изнервираат.

Бик

На необичен начин се обидувате да ги промените деловните случувања. Можни се пријатни изненадувања во љубовта, особено доколку неодамна сте запознале некоја личност која многу ве интересира. Ве оптеретува зголемениот крвен притисок.

Близнаци

Некој близок на вас многу ќе ви помогне. Можен е успех, само би требало да бидете далеку поамбициозни и посконцентрирани на она што го работите. Ве оптеретува нерасчистениот однос со партнерот. Можни проблеми со црниот дроб.

Рак

Не ви се советува да се зближувате со некои лица кои од неодамна ги познавате. Понекогаш сте лаковерни. Ве очекува зближеност во домот и со блиските, а тоа е одличен момент да покажете повеќе чувства.

Лав

Кавгаџии сте и очекувате премногу од вашата околина. Многумина ве критикуваат со причина. Во односот со партнерот е потребно да покажете малку повеќе волја и работите ќе се завртат во ваша корист. Изгледате добро, така и се чувствувате.

Девица

Одлично сте прифатени од страна на колегите. Сакате по секоја цена да се изборите за нешто што ви припаѓа и можно е со поддршка на оние кои ве сакаат да ви успее планот. Обидете се да го избегнете озборувањето.

Вага

Воопшто не мислите на тоа дека наеднаш ја искористувате целата енергија и запаѓате во други проблеми. Тоа е нормално и на секого може да му се случи. Добрите и лошите работи во животот се менуваат, па затоа подгответе се за секакви моменти. Добро би било да можете да комуницирате полежерно и да не одлучувате за важни работи.

Шкорпија

Поради својата иднина и подобра егзистенција, ги менувате своите принципи. Големата посветеност на домот и блиските лица е она што ве прави толерантни и кон потребите на другите, подготвени сте да покажете повеќе чувства.

Стрелец

Еден соработник е подготвен да ви помогне. Некој во прилична мера ве исцрпува со неговата неодлучност. Време е да се завртите кон себе и своите потреби. Тврдоглавоста и ладниот став нема да ви помогнат во љубовното поле.

Јарец

Бидете многу внимателни доколку некој ви понуди ортачка работа. Внимавајте што потпишувате, можна е измама. Нервозата ја пренесувате и на партнерот, па можни се конфликти и расправии околу неважни ситници.

Водолија

Контактите со странство се успешни и постои можност вашиот партнер или член од семејството конечно да донесе решение за заминување во странство. Во работата внесете што повеќе спортски дух и расположение. Наполнете се со позитивна енергија, доаѓаат среќни моменти.

Риби

Денот е поволен поради транзитот на Сонцето кое вас ве поттикнува да барате некои нови решенија за своите проблеми, особено ако на работа ви е потребна инспирација. Поголеми оптимисти сте во однос на претходните денови иако имате многу незавршени обврски.

Слични објави

Се појави видеото во кое принцот Хари го моли шефот на Дизни да ја вработи Меган (ВИДЕО)

Еспресо

По тепачката во родното место на сопругата Вељко Ражнатовиќ завршил во полиција

Еспресо

Енрике Иглесијас го вееше албанското знаме среде Солун (ФОТО)

Igor

Џеј пееше на првиот роденден на синот на пејачката Аделина и адвокатот Сержоја (ВИДEO)

Igor

Емилија Кларк како модна инспирација (ФОТО)

Igor

Оваа ноќна мора нека биде позади нас: Карлеуша му упати поддршка на Ѓорѓе Давид кој заболе од корона! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

петнаесет + единаесет =

Слични објави

Пејачката Сани направи Хаос! (ВИДЕО)

Igor

Перфектно деловно издание на кралицата Летиција: Стајлинг и удобни чевли за кои ќе се зборува (ФОТО)

Igor

ЛУКСУЗ од 120 МИЛИОНИ: Ѕирнете во НАЈСКАПИТЕ КУЌИ на познатите (ВИДЕО)

Igor

Видео хороскоп за 3 јуни 2019, среда

Igor

Сораја не штедеше на прославата на роденденот: Пејачите не можеле да го додржат бакшишот во раце, а имала и тортата од банкноти (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Секоја трета жена има надградба на коса, но не знае што навистина има на главата!

Igor