Дневен хороскоп 01.10.2019, вторник

Овен

Ве очекува емоционален повик од некој близок пријател, кој има многу грижи. Излезете му во пресрет и поканете го на ручек, после завршувањето на работното време. Што се однесува на љубовта, бидете внимателни, не верувајте им премногу на додворувачите.

Бик

Очекувајте пријатни случувања во текот на целиот ден, иако можеби на моменти ќе се почувствувате уморно. Во текот на вечерните часови очекувајте повик од важна личност. Својата среќа испробајте си ја во игрите на среќа, многу е веројатно дека ливчето ќе биде добитно.

Близнаци

Во последен период претеравте со вашите трошоци, па денес е крајно време да размислите на што ќе го потрошите вашиот ограничен буџет. Искористете ја оваа слободна вечер за мало опуштање со пријателите, која секако ќе во донесе добро расположение.

Рак

Доколку некој ги критикува вашите идеи, покажете дека имате доволно слух да ги прифатите сите критики. Не занемарувајте го вашето милениче, потребно му е вашето присуство. Потрудете се да го испочитувате договорот со саканата личност.

Лав

Во тмурното расположение кое моментално ве притиска последна работа која ви е потребна е кавгата со блиско лице, но токму тоа е можно да се случи денес. Бидете паметни и возвратете со вистинската мера, говорејќи го она што го мислите за луѓето да сфатат што ве навредува.

Девица

Понекогаш не е лесно да се оствари некаков договор, па затоа внимавајте кои зборови ги користите во друштво на вашите соработници. По завршувањето на работното време можете да се опуштите со вкусен ручек со вашата сакана личност.

Вага

Престанете да бидете дрски, и бидете љубезни со сите. Никогаш не знаете кога некој ќе ви затреба. Вечерва, излезете со пријателите на кои им недостигате во последен период поради вашата презафатеност. Можеби ве очекуваат изненадувања.

Шкорпија

Прифатете го фактот дека денес едноставно не е ваш ден. Наместо да се преоптоварувате со тоа и да се нервирате затоа што извршувањето на дадените задачи не ви оди од рака, подобро би било да се одморите. Некој добар филм секогаш е решение за стресот. Релаксирајте се!

Стрелец

Ништо ново, вчера беше успешен ден, денес исто. На професионален план ве очекува нова можност за заработка, а добриот глас надалеку се слуша, затоа бидете горди на вашиот успех. Можеби денес е вистинскиот ден кога треба да престанете да бидете тврдоглави и себични.

Јарец

Точно знаете што треба да направите за да ја средите ситуацијата, но мора да ја намалите вашата осетливост и да настапите ладно и пресметливо без оглед што околината се сомнева во вас. Иако луѓето понекогаш ве доживуваат така, на вас ви е многу тешко и ќе мора да се потрудите тоа да го изведете на уверлив начин.

Водолија

Доколку сте доволно искрени, потребно е да ја преземете одговорноста за вашите постапки. Докажете си на себе и на другите дека можете да ги исполните дадените ветувања. Денес препорачливо ви е да избегнувате премногу напорни или стресни ситуации.

Риби

Доколку сте доволно искрени, потребно е да ја преземете одговорноста за вашите постапки. Докажете си на себе и на другите дека можете да ги исполните дадените ветувања. Денес препорачливо ви е да избегнувате премногу напорни или стресни ситуации.

Слични објави

СИТЕ ПОЛУДЕА ПО ХРВАТСКАТА ВОДИТЕЛКА! Таа води ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА и изгледа БРУТАЛНО! (ВИДЕО)

Igor

Приватна снимка на Цеца: Во кревет, без шминка, а еве кој лежи покрај неа! (ВИДЕО)

Еспресо

На кого личи? Цеца објави фотографија од родителите (ФОТО)

Igor

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ „удри“ по Беквалац: Само Наташа може да биде на колена!

Васко Спасоски

Хороскоп за 17 август, понеделник – Почетокот на неделата ќе ви донесе среќа

Слободен печат

Мадона (60) се однесува како незрела тинејџерка: На сите им беше непријатно да ја гледаат! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

4 × 3 =

Слични објави

НЕЈЗИНОТО БЕБЕ сепак е побитно и попопуларно: КИМ КАРДАШИЈАН и завидува на МЕГАН МАРКЛ!

Igor

КЛАСИЧНА ЕЛЕГАНЦИЈА: Меланија во комбинација која никогаш не излегува од мода (ФОТО)

Igor

КОНЕЧНО СЛОБОДНИ! Нема да верувате какви ограничувања имале Хари и Меган, а сега се ослободени од нив!

Еспресо

ГО ОТКРИЈА ПОЛОТ НА БЕБЕТО – Балканската Ким Кардашијан и фудбалерот ја споделија радосната вест, а се подготвува и ВЕНЧАВКА (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

ЕВРОСОНГ 2019: Претставничката на Кипар родила дете на 14 години

Igor

Дострелите на нашата висока мода (ГАЛЕРИЈА)

Igor