14.8 C
Скопје
02:25 - 28 септември, 2023

АВСТРАЛИЈА ВИСОКО КОТИРА, а еве што ќе се случи ако победи на Евровизија!

Од пред неколку години Австралија настапува на Евровизија и речиси секогаш има впечатливи настапи, но овојпат го привлекоа вниманието на сите фанови на фестивалот.

Според прогнозите, постојат големи шанси токму оваа прекуокеанска земја да ја однесе победата. Кејт Милер со својот лебдечки настап ја воодушеви европската публика. Нејзиното високо место во прогнозите го повлекува и прашањето што ќе се случи доколку победи на фестивалот.

Прва логична претпоставка е дека Евровизија ќе се „пресели“ во Австралија, но тоа нема да се случи. Во случај на нивна победа, тие бираат во која од членките на Европската радиодифузна унија ќе се организира следниот фестивал.

Австралија веќе има одговор и на ова прашање. Доколку победат, тие ќе одлучуваат меѓу Германија и Велика Британија.

За потсетување, вечерва на евровизиската сцена, во втората полуфинална вечер, настапува нашата Тамара Тодевска со песната „Proud“.

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....