Актерката за последните денови: Ми кажаа да се ПОДГОТВАМ ЗА СМРТТА (ФОТО)

Речиси една година откако и беше дијагностицирана мултипла склероза, актерката Селма Блер изјави дека и снемало опции да ја ублажи болката и физичките потешкотии поради состојбата во која се наоѓа.

– Средствата за ублажување на симптомите не ми помогнаа и јас се чувствувам се полошо и полошо – изјави таа на панелот за здравје во Њујорк кој го организираше „Time100“.

Во потрага по опции препорачано и е пресадување на матични клетки, но и агресивна хемотерапија со цел нејзините клетки да се обноват.

– Кажав дека не сакам да го правам тоа, бидејќи не сакам да го уништам своето тело. Зошто во своето тело да ја внесувам таа ужасна дрога, хемотерапијата? Па немам рак, изјави Блер, која сепак подоцна прими помала доза на хемотерапија пред да и бидат пресадени матични клетки.

Таа додаде дека веднаш почувствувала олеснување.

– Докторите ми рекоа да правам планови за мојата смрт. Го пренесов тоа на својот син, кој кажа дека сака да ме кремираат, изјави актерката.

Да се потсетиме како изгледаше Селма Блер кога беше здрава

Таа порача дека сега чека да и порасне косата која и опадна поради хемотерапијата, но дека тоа што ја нема, не и пречи многу.

– Важно ми е само што подолго да сум покрај својот син, заклучи таа.

Слични објави

Ѕвездата од „Stranger Things“ помина низ тешка операција! (ФОТО)

Еспресо

Вака изгледа кога СЕВЕРИНА ќе ги здружи силите со својот СВЕКОР (ВИДЕО)

Igor

На Пласидо Доминго му се влошила здравствената состојба: Итно е префрлен во болница!

Еспресо

Валканите тајни на познатите

Igor

Старлетите ги закопаа секирите: Повторно се блиски другарки

Igor

Ролка: Омилена со причина (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 × три =

Слични објави

Џоан Колинс сподели со фановите дека е „подготвена“ за коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

Три хороскопски знаци кои најдобро се бакнуваат

Igor

Ѓуле и „Ван Гог“ приредија несекојдневен спектакл на Егзит (ФОТО + ВИДЕО)

Igor

5 знаци дека ве фаќа празнична депресија!

Теодора Циклевска

Порно-снимки од Сандра Африка: Пејачката вели дека има бемка на друго место, а не „таму“ (ФОТО)

Igor

Ниту родената сестра не би ја препознала: Тијана Дапчевиќ драстично го промени изгледот (ФОТО)

Igor