4 убавици кои пропаднаа и остареа предвреме (ФОТО)

На почетокот на кариерата тие изгледаа како божици…

Нереалната убавина и анѓелското лице на една жена умее да ја маѓепса целата планета и да направи милиони машки срца да затреперат.

Но, во некои случаи од таа убавина со текот на годините не останува буквално ништо и кога ќе ги погледнете фотографиите пред и потоа, тешко ни е да поверуваме дека станува збор за истите жени.

Брук Шилдс

Денес има 54 години и изгледа доста постаро од своите години.

Мила Јововиќ

Денес има 43 години и изгледа сосема поинаку.

View this post on Instagram

What a gorgeous and unforgettable evening in Paris at the #grandpalais for the @fencing_fie gala! So amazing see dear friends like @chrissbrenner and also @nabilharlow, who so graciously came by after a long trans atlantic flight to do my hair for the event! Thanks so much Nabil for working your magic! I did my own make up which was fun because it takes me all of 15 minutes and then I don’t end up wearing too much of it. Special thanks to @veesback, my Italian sister and @miumiu for dressing me and reminding me what it feels like to be a girl again! After shooting @monsterhuntermovie for the last 3 months, being covered in dirt and blood and keeping such relentless hours, it’s easy to forget that I have a feminine, glamorous side as well!💄👠💋💅🏼 Thank you @fencing_fie for putting on such an amazing event, I had the privilege of meeting such amazing people like @katholmes46, a champion Olympic female fencer who also studies chemistry and medicine when she’s not training 8 hours a day! Talk about female inspiration and empowerment! Now I have to go to sleep because tomorrow is another big day and I want to kill it!✊🏼💪🏼😆 #parisdiary

A post shared by Milla Jovovich (@millajovovich) on

Ванеса Паради

Денес има 46 години и изгледа доста постаро, таа се наоѓа во речиси секоја листа со предвремено остарени познати личности.

Алиша Силверстоун

View this post on Instagram

Baby me

A post shared by Alicia Silverstone (@aliciasilverstone) on

Денес има 42 години и многумина велат дека изгледа барем 10 години постаро.

Слични објави

Глумецот од „Самрак сага“ и неговата девојка пронајдени мртви во стан

Еспресо

Мајли Сајрус брзо го заборави сопругот, па си фати девојка и заедно слават роденден (ФОТО)

Igor

Пеколно „жешки“ сцени на почетокот од новиот спот на Катарина Грујиќ: Го фатила момчето во неверство, па подготвува одмазда (ВИДЕО)

Еспресо

Испиено лице, тенок струк и остри црти на лицето: Сличноста меѓу Донатела Версаче и нејзината ќерка ќе ве шокира! (ФОТО)

Еспресо

Ќе се фатите за глава: Погледнете колку пари заработиле Саша Поповиќ и Лепа Брена

Igor

МОЖЕТЕ ЛИ ДА ПОГОДИТЕ КОЈ Е? Овој актер го смени личниот опис поради новата улога

Igor

Остави Коментар

дванаесет − 7 =

Слични објави

Поранешната снаа на Бекамови ужива на Ибица

Еспресо

„Изгубената“ песна на ФРЕДИ МЕРКЈУРИ објавена 28 години по неговата смрт

Igor

„Делуваш толку старо”: Фотографија од Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас предизвикала лавина од коментари (ФОТО)

Igor

БОЛЕСТА СЕ ПРОМЕНИЛА: Познатата пејачка откри ЗОШТО НЕ можела да се ОСТВАРИ КАКО МАЈКА!

Igor

НАТАША ОБЈАВИ СРЕЌНА ВЕСТ: Доби честитки и од познати и од непознати

Igor

Северина заработи тужба од судијката која и го одзеде синот!

Васко Спасоски