19.8 C
Скопје
06:10 - 20 јули, 2024

3-те најнеуредни хороскопски знаци – Дали и вие сте меѓу нив?

Зошто нешто да се расчисти веднаш, кога може да се направи и за неколку дена, кога ќе се насобере уште повеќе неред? Некои тоа го нарекуваат креативен неред, некои велат дека немале време за да исчистат, но дали некогаш сте се сетиле да го обвините вашиот хороскопски знак за својата неуредност?

1. Лав

Не се Лавовите неуредни, тие едноставно секогаш пронаоѓаат нешто попаметно да прваат. Тоа е и причината зошто чистењето им е во втор план, но ако ги прашувате нив, најдобро би им било да исчисти некој друг.

2. Риби

Овој хороскопски знак е сосема логичен кога е во прашање чистењето. На пример, зошто да раскрева веднаш, кога може тоа да го направи и за неколку дена, кога ќе се собере уште повеќе неред? Мораме да признаеме дека Рибите размислуваат во правилната насока.

3. Стрелец

Стрелецот за себе ќе каже дека воопшто не е неуреден, туку дека има способност многу брзо да направи неред кој потоа долго време треба да се исчисти. Нам тоа ни звучи како дефиниција за неуредност, но Стрелците без сомнение ќе кажат дека сме во заблуда.

Слични објави

(Фото) Лепа Брена и Боба заљубено позираат на јахта: Таа без грам шминка, тој не ја пушта од прегратка

еспресо

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva
Се вчитува....