17.8 C
Скопје
01:29 - 27 септември, 2023

3-те најнеуредни хороскопски знаци – Дали и вие сте меѓу нив?

Зошто нешто да се расчисти веднаш, кога може да се направи и за неколку дена, кога ќе се насобере уште повеќе неред? Некои тоа го нарекуваат креативен неред, некои велат дека немале време за да исчистат, но дали некогаш сте се сетиле да го обвините вашиот хороскопски знак за својата неуредност?

1. Лав

Не се Лавовите неуредни, тие едноставно секогаш пронаоѓаат нешто попаметно да прваат. Тоа е и причината зошто чистењето им е во втор план, но ако ги прашувате нив, најдобро би им било да исчисти некој друг.

2. Риби

Овој хороскопски знак е сосема логичен кога е во прашање чистењето. На пример, зошто да раскрева веднаш, кога може тоа да го направи и за неколку дена, кога ќе се собере уште повеќе неред? Мораме да признаеме дека Рибите размислуваат во правилната насока.

3. Стрелец

Стрелецот за себе ќе каже дека воопшто не е неуреден, туку дека има способност многу брзо да направи неред кој потоа долго време треба да се исчисти. Нам тоа ни звучи како дефиниција за неуредност, но Стрелците без сомнение ќе кажат дека сме во заблуда.

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

(Видео) Сопругата на Брус Вилис отворено: „Тешко е да се знае дали е свесен за својата болест“

Еспресо

Партнерката на Кијану Ривс отворено за љубовта со актерот: „Се чувствувам самоуверено на црвениот тепих“

Еспресо
Се вчитува....