ДУХОВИТИ ЦИТАТИ на популарни жени за односите со мажите

Љубовните односи често се инспирација за литературата, филмот и уметноста.

Оваа тема не ги поштедила ниту популарните дами, кои во дадени прилики кажале многу духовити, но во исто време и мудри нешта за љубовта.

Да се потсетиме на некои од нив:

„Да требаше мажите да раѓаат, сите ќе имаа само по едно дете“, принцезата Дијана

„Петелот може да биде добар, но и понатаму кокошката е таа која несе јајца“, Маргарет Тачер

„Мажите лажат помалку од жените, освен кога треба да зборуваат за своите чувства“. принцезата Дијана

„Жените може да одглумат оргазам, а мажите може да одглумат љубов“, Шерон Стоун

„Вкусот се формира постепено. Пред 20 години случајно се омажив со човек кој денес не би го поканила ни на ручек“, Елизабет Тејлор

„Старата теорија вели: ‘Омажи се за постар маж, тој е позерл’. Но, новата теорија вели дека не созреваат, па омажете се за некој помлад“, Рита Руднер

„Бог ги создаде жените убави за да бидат сакани и глупави за да сакаат“, Фанија Рањевскаја

Слични објави

Андријана Јаневска: Домот го светнав од подрум до таван

Александра Велинова

Особини со кои зрачат привлечните жени!

Еспресо

Сите нечистотии од фугите исчезнуваат: Оваа мешавина гарантира совршено чисти керамички плочки (РЕЦЕПТ)

Igor

Жените доминираат во номинациите за Греми-наградите 2020 година!

Igor

Девојки, жени овие фустани мора да ги имате оваа есен (ФОТО)

Igor

За жените во 40-те години! Вакви фризури се идеални за вашата возраст! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четири × пет =

Слични објави

За позата 69 знаат сите, но дали сте ја пробале позата 70?

Igor

Изгледот е важен, но не и пресуден: 8 ЖЕНСКИ КВАЛИТЕТИ кои мажите ги ценат повеќе од надворешниот изглед!

Igor

Детали во домот за пролетна свежина

Igor

На денешен ден родена е Ава Гарднер: Животот полн со интриги на најфаталната жена од златната доба на Холивуд

Слободен Печат

Едноставен и совршен колач од вишни и јогурт

Igor

Дали сексот по раскинувањето со партнерот е добра идеја?

Еспресо