Пејачката по обвинувањата: НЕ СУМ УБИЕЦ, јас сум само СЕВЕРИНА

Откако неколку хрватски таблоиди напишаа дека Северина се обидела, заедно со сопругот, да го убијат Милан Поповиќ, таа конечно јавно се произнесе по овој настан.

Според неа, сите тие информации се измислени од семејството Поповиќ за да ја оцрнат јавно и да ја обезвреднат како мајка.

Таа преку своите социјални мрежи им се обрати на обожавателите, објаснувајќи дека сите тие шпекулации се должат на борбата за старателство над синот, која во хрватските судови ја води нејзиниот поранешен сопруг Милан.

Северина нагласува дека тој ги поминал сите граници на „фер плеј“ и дека ја довел до состојба на јавно уништување и како мајка и како естрадна ѕвезда.

„Не сум убиец, ниту ќе станам тоа, јас сум само Северина која не им се лути на наведените поединци, бидејќи не се тие виновни што им е дозволено да прават што сакаат само затоа што имаат пари. Нема да поднесам тужби за конкретниот напис бидејќи на сите им е јасно каква личност може тоа да го направи“, вели таа во своето обраќање.

северина
Принтскрин

Слични објави

Нашата Ана Марија од Скопје зачекори на модната писта на „Guess“ во Лугано (ФОТО)

Васко Спасоски

(ВИДЕО) Јованка Житарова – со солзи во очите зборува за мајчинството и борбата за децата: „Зои и Картер ми се најважни во животот!“

Васко Спасоски

Не сте свесни колку сте моќни: Славниот пар покажа неверојатен изглед, „пукаат“ од мускули (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Хејли Бибер ги избледе веѓите за насловната на „Вог“ (ФОТО)

Еспресо

Позира од карантин: Катарина Ивановска само по градник и тесни фармерки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Леонардо Ди Каприо со својата девојка во Кан: Поради неа станал и професионален фотограф? (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

14 − 8 =

Слични објави

Интервју со младата пејачка Олгица Шапковска: Не е важен изгледот, важно е чувството кое го изразувам преку песната!

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 10 мај, недела – Погледнете што ве очекува денес…

Еспресо

БОЛИВУД полуде по згодната ГРЧКА актерка (ФОТО)

Igor

Кумот на Жељко Јоксимовиќ и менаџер на половина српска естрада, Бане Обрадовиќ е заразен со коронавирус! (ФОТО)

Еспресо

Песната „Radio Ga Ga“ слави 36-ти роденден: Дали знаевте дека во неа се зборува за Черчил и инвазија на Марсовци? (ВИДЕО)

Еспресо

Кардашијан-Џенер: Ова сигурно не сте го знаеле за нивните деца

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian