Откриено како починал синот на шеикот – УЖИВАЛ ВО ДРОГА, ЖУРКИ И ОРГИИ (ФОТО)

Модниот дизајнер и синот на арапскиот шеик Султан бин Мухамед Ал Касими, пронајден е мртов во Лондон. Младиот шеик Калид бин Султан Ал Касими почина ненадејно во 39 година од животот, а модниот свет се збогува од овој дизајнер.

Во врска со причините за прераната смрт, се верува дека има поврзаност со дрога, бидејќи претходниот ден во неговиот стан имало журка со оргии и дрога.

Како што пренесуваат изворите, во станот била пронајдена поголема количина на дрога, но полицијата се уште ниту го потврдила ниту го демантирала ова.

 

View this post on Instagram

 

Will always be my Angel @khalid_qasimi RIP

A post shared by MARIANO VIVANCO (@marianovivanco) on

Изворот вели дека шеикот ненадејно починал поради предозираност.

Покрај полициската истрага, наложена е и итна внатрешна истрага, а на лицата им е наредено да молчат, додава изворот.

На неговиот погреб присуствуваа голем број на луѓе.

Шеикот на деветгодишна возраст се преселил во Лондон, каде учел во престижното училиште Тонбриџ во Кент. Тој во 2008 основал своја модна куќа Quasimi Homme, а минатата година ја отворил првата продавница во Лондон, а настапувал и на модната недела во Париз и на Блискиот исток.

Беше исклучително талентиран и вреден работник. Ал Касими беше прекрасна личност, изјави неговиот пријател и поранешен партнер Елиот Фриз.

Поради оваа трагедија знамињата во Емиратите три дена ќе бидат на половина копје.

Инаку шеикот веќе загуби еден син на истиот начин. Во 1999 тогаш 24-годишниот Мохамед почина во Лондон од предозираност со хероин.

Слични објави

Србите лути, Италија благодарна: Кое е СТРУЧНОТО ЕВРОВИЗИСКО ЖИРИ на Македонија?

Igor

Глумицата претерала со операциите: Таа сега е непрепознатлива!

Igor

Хари одамна покажа дека не сака протоколи – Ова видео во кое тој „мртов пијан“ скокна во базен е доказ за тоа (ВИДЕО)

Еспресо

Ужива во милионите: Сопственикот на „Гранд“ поседува јахти, станови, автомобили и часовници од 50.000 евра!

Васко Спасоски

Вељко Ражнатовиќ сподели досега необјавена фотографија од венчавката!

Еспресо

Фронтменот на групата „R.E.M.“ за коронавриусот: Ова е крај на светот каков што го познаваме!

Еспресо

Остави Коментар

три × 4 =

Слични објави

Светот доби НОВА МЕГАН МАРКЛ: Ова е двојничката на војвотката од Сасекс (ФОТО)

Igor

Џорџо Армани има големо срце: Донираше 1.4 милиони долари, но погледнете што направи дополнително во борбата против коронавирусот!

Васко Спасоски

Првпат ја покажува: Ова е сестрата на Емина Јаховиќ (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 21.03.2020: Девицата ќе биде љубопитна, а Овенот ќе мора да е љубезен

Еспресо

Некст Тајм со нова преработка – погледнете за која песна станува збор (ФОТО)

Igor

5 работи со кои треба да го запознаете партнерот пред да стапите во брак со него

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian