Од Миконос на журка во Скопје – Chris IDH за старт на Intermezzo Music Rituals

И официјално утревечер стартува Intermezzo Music Rituals и тоа со сетот на Chris IDH, едно од најголемите имиња од соседството кога е во прашање хаус сцената.

Роден е во Атина во 1989 година, а интерес за музика покажал уште во детството.

И не само тоа, туку и низ годините го надградувал и своето музичко образование – изучувал пијано, што му помогнало многу полесно да навлезе во светот на музичката продукција, а подоцна изучувал и музичка технологија и звук.

Диџеј

Како диџеј, неговите вештини му овозможиле да настапува со најголемите музички имиња на хаус сцената, а во изминатите 10 години издал многу траки за Suma records, Look At You Records, Quantize Recordings, King Street Sounds, Deeptone…

 Желбата за експериментирање во студио и правење траки кои се, пред сè, свежи го прави Chris IDH еден од најуспешните продуценти во Грција, но и на интернационалната музичка сцена. Со настапот на Chris IDH стартува серијалот наречен Intermezzo Music Rituals, во чии рамки се закажани гостувањата на шест врвни диџеи кои се неизоставен дел од прочуените забави на еден од најубавите острови во соседството – Миконос.

Тимот на Интермецо најавува незаборавни журки со шест врвни имиња – Chris IDH е првото што ви го откриваме!

Слични објави

Рита Ора, секси во танга бикини (ФОТО)

Igor

„Dirty Dancing“ и донесе огромна слава, но со овој потег уништи се! (ФОТО)

Igor

Готово е! Ирина се иселила од куќата на Бредли Купер

Igor

Сè за Оскарот: Еве колку чини, како го добил името и дали навистина е од злато

Еспресо

Ова се цените за новогодишните настапи на Цеца, Шерифовиќ, Дара Бубамара, а погледнете за колку ќе пее Дино Мерлин во Скопје! (ФОТО)

Igor

Косовска пејачка со еротски настап на кој имаше и деца, јавноста со бурна реакција (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

3 × 4 =

Слични објави

Сузана Турунџиева ужива на Малдиви (ФОТО)

Igor

ВАЖНО ДА НЕМА ГЛАДНИ: Бон Џови има ресторан, оброците немаат цена

Igor

Лешник – лек и храна

Igor

Ескалатор преполн со ретривери кој ќе ви го разубави денот! (ВИДЕО)

Еспресо

Тој е „најомилениот дечко на Интернет“: Холивудската ѕвезда се посрамоти од коментар (ВИДЕО)

Igor

Родена е Маргарита Стефановиќ, а убиен е Марвин Геј и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата

Еспресо