11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

5 ЗНАЦИ НА ИДЕАЛЕН СЕКСУАЛЕН ПАРТНЕР: Дали сте го пронашле совршениот?

Иако можеби е тешко да се најде апсолутно сексуално компатибилен партнер, но повеќето парови дури и не ги знаат особините што тие или нивната половина треба да ги поседуваат за да бидат совршен сексуален партнер. Имањето извонреден сексуален овозможува да се концентрирате повеќе на чинот, наместо да размислувате премногу дали водите љубов со вистинската личност или не.

Идејата за совршен сексуален партнер варира за различни поединци, но некои вообичаени карактеристики како експериментални во кревет, добри хигиенски навики, убав изглед, жесток сексуален нагон… се клучни.

1. Во хигиената е клучот

Секој сака да води љубов со чист и уреден партнер, така што добрата хигиена има големо значење во сексуалната врска. Осигурајте се дека вашиот партнер е уреден за да обезбедите повисоко ниво на удобност. Погрижете се да изгледате свежо како да сте излегле од туш пред да влезете во кревет. Сексуалните и афродизијачките мириси се добар избор.

СЕКС ТЕРАПИЈА: Оргазмот треба да биде како десерт, но сигурно не е причината поради која сте излегле на вечера

2. Оралниот секс не треба да биде проблем

Не рутински, вашиот партнер треба да биде подготвен да ве задоволи усно според сопственото расположение и ниво на удобност. Иако никој не е совршено умешен во усниот чин, но партнерот кој се обидува да ги научи малите трикови за да ве возбуди, сигурно може да додаде магија во вашиот љубовен живот.

3. Бидете љубители на авантури

Интимноста и страста се убиваат ако имате здодевен партнер. Да се ​​има партнер кој е отворен за пробување нови сексуални задоволства е дефинитивен бонус. Од учество во валкани разговори, бањање со вас, испробување нови позиции, ако тој/таа сака да проба нови активност ги прави совршен партнер во спалната соба.

ЖЕНИТЕ ОТКРИВААТ РАБОТИ ЗА СЕКСОТ: Работи што сакав да ги знам кога бев млада

4. Предлагајте понови работи

Одлично е да се преземе водство во кревет без какви било инхибиции. Но, она што го прави сексот уште позабавен се нови идеи. Aктивната имагинација и незаситните желби можат да придонесат за здрава сексуалност. Со страствен љубител на секс, кој е подготвен да се обиде да користи сексуални играчки, да предложи нови начини за кулминација, да истражи алтернативни техники на заведување и акции за предигра, сексуалниот разговор може да биде посебен.

5. Споделувањето фантазија прави магија

Комуникацијата е клучот за сексуалното задоволство, така што партнерот кој сака да разговара за нивните најлуди соништа и желби во кревет, може да го направи сексот небесен чин. Ниту еден партнер не може да се означи како сексуално совршен додека не биде отворен да разговара за своите вродени сексуални преференции, бидејќи тие му кажуваат на партнерот како може да се покаже.

КОЈА ТИ Е БРОЈКАТА: Како да разговарате со партнерот за претходните сексуални искуства?

Слични објави

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д

(ВИДЕО) 14 ГОДИНИ ТАГА ПО ТОШЕ: А кој може тебе да те заборави?

М.Т
Се вчитува....