Хоакин Феникс, Синтија Ериво и „Кралот лав“ добитници на филмската награда на ПЕТА!

Филмовите „Кралот лав“ и „Дамбо“, актерите Хоакин Феникс и Синтија Ериво, се главни добитници на наградата Оскат, пишува peta.org.

Свеченото случување го организирало Оделението за животни во филмот и телевизијата на познатото американско Здружение за заштита на животни ПЕТА.

View this post on Instagram

"We are all animals"

A post shared by Joaquin Phoenix (@joaquinphoenixactor) on

Третото доделување на наградата Оскат е повторно посветена на актерите и филмовите, кои промовирале љубов спрема животните низ „позитивни акции, приказни и употреба на компјутерски генерирани слики“.

Феникс и Ериво се прогласени за најдобри актери, „Кралот лав“ е најдобар филм, додека „Дамбо“ имал најдобро сценаријо и најдобар негативец, кој го играше Мајкл Китон.

Инаку, Феникс беше еден од продуцентите за најдобриот документарен филм „Човечко животно“ за 6 активисти во нивната намера за откривање на позадинската приказна за лабораторијата која се занимава со тестирање на животни.

Слични објави

Овој напиток за детоксикација ќе ви биде омиленото нешто летово!

Еспресо

Близнаци родени во екот на пандемијата ги добија имињата Корона и Ковид

Еспресо

Дарко Лазиќ повторно на мака: Не ги слуша лекарите, па трпи големи болки

Igor

Лејди Гага: Влакната на нозете се дел од мојот стил

Igor

Сензуален танц со неочекуван пресврт: Џеј Ло танцуваше покрај момчето, а потоа се случи нешто НЕОЧЕКУВАНО (ВИДЕО)

Еспресо

Меган Маркл го откажа првото интервју по напуштањето на кралското семејство

Еспресо

Остави Коментар

четиринаесет − тринаесет =

Слични објави

Во ПРЕСМЕЛ ФУСТАН на црвениот тепих: Глумицата покажа сè!

Igor

Грција и Словенија ни дадоа по еден поен, еве кои ни дадоа по 12 поени

Igor

Ќерката на Ума Турман е копија на Мија Волис од култниот „Pulp Fiction“ (ФОТО)

Еспресо

Познат домаќинот на Евровизија 2020 (ВИДЕО)

Igor

Поранешното момче на Ријана, Крис Браун стави нова тетоважа на многу ЧУДНО место! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кардашијанката ПРЕТЕПЕЛА стриптизета!

Igor