Ознака : пета

Филм и ТВ

Хоакин Феникс, Синтија Ериво и „Кралот лав“ добитници на филмската награда на ПЕТА!

Еспресо
Филмовите „Кралот лав“ и „Дамбо“, актерите Хоакин Феникс и Синтија Ериво, се главни добитници на наградата Оскат, пишува peta.org. Свеченото случување го организирало Оделението за...
Uncategorized

ПЕТА го прогласи Хоакин Феникс за „Личност на годината“ ! (ФОТО)

Слободен Печат
Актерот Хоакин Феникс (45), најпознат по феноменалната улога во Џокер, неодамна стана заштитно лице на новата кампања на ПЕТА и се појави на бројни џамбо-плактати,...