6.8 C
Скопје
06:27 - 28 февруари, 2024

Клои Кардашијан имала тумор на лицето: „Морав да направам итна операција за да го отстранам“

Ѕвездата на реалното шоу, Клои Кардашијан откри дека неодамна и бил отстранет тумор од лицето, а претходно одвај забележала дека го има.

-Забележав мала грутка на моето лице и претпоставив дека се работи за нешто ситно, како мозолче, но откако сфатив дека тоа не исчезнува веќе седум месеци, решив да направам биопсија. Неколку дена подоцна ми рекоа дека морам да направам операција за отстранување на тумор од лицето, одговори Клои кога обожавателите ја прашаа зошто носи завој на лицето.

„Кога ќе ми дозволат да ги извадам, ќе ги видите лузната и вдлабнатината на мојот образ од отстранувањето на туморот, но дотогаш се надевам дека ќе уживате во тоа како правам овие завои за лице да изгледаат фантастично“, напиша таа.

Клои зборуваше за ова за да ги охрабри другите да одат на лекар доколку забележат нешто необично на нивното тело. Таа откри и дека има предиспозиции за рак на кожата.

-На 19 години имав меланом на грбот, а имав и операција, така што сум склона кон меланоми. Треба постојано да се прегледуваме. Јас сум од оние што носат крема за сончање секој ден, што значи дека никој не е исклучок од овие работи. Ве молам, сфатете го ова сериозно и одете на редовни прегледи – додаде Кардашијан.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....