4 многу едноставни работи кои мажите ги посакуваат во креветот

Доколку сакате да го импресионирате, не ви е потребна романтична атмосфера, сензуална музика, ниту преголем труд.

Мажите ги сакаат следните четири работи во креветот:

Ентузијазам

Мажите сакаат некој кој е подеднакво заинтересиран за секс како и тие. Ништо не е толку заводливо како ентузијазам во сексот – тој може да го надмине и совршениот изглед. Затоа бидете отворени за нови идеи – некои новитети во креветот можат да го освежат вашиот сексуален живот. Што сте поактивни во сексот, толку сте попривлечни. Покажете му дека уживате.

Самодоверба

Мажите сакаат некој кој не се срами да се соблече во осветлена просторија. Престанете да го покривате телото. Не е потребно да повториме дека мажите се визуелни суштества и дека сакаат да ги гледаат своите партнерки. Самодовербата е најсексапилната особина на секоја девојка.

Бидете спонтани

За сексот не е потребна идеална атмосфера. Бидете спонтани и спремни да испробате секс на нови места без премногу планирање.

Упатете му комплименти

Обично се смета дека комплиментите се наменети само за жени и дека тие се оние на кои им треба охрабрување за изгледот, но и мажите имаат свои несигурности. Кажете му што сакате на него и кои негови потези најмногу ве возбудуваат. Секој маж сака да знае дека го поседува она што ја привлекува жената.

Слични објави

Сања Кужет со фотографија во бикини го запали Инстаграм (ФОТО)

Igor

ЦЕЛОСНО СЕ ПРОМЕНИ: Клое Кардашијан направила нова операција? (ФОТО)

Igor

Шеќерот ПОТПОЛНО го исфрлил од исхраната – Тоа што појадува Јоксимовиќ ќе ЗАЧУДИ многумина

Igor

Поглед од 30-ти спрат и ЕНТЕРИЕР ОД СОНИШТАТА: Прекрасната актерка после свадбата го продава станот за кој цел Њујорк мечтае! (ФОТО)

Igor

Вашиот дневен хороскоп за 2 декември: Не се срамете да ја истакнете својата способност!

Еспресо

ВРЕДИ ЛИ ДА ДАДЕТЕ ВТОРА ШАНСА? Препознајте по овие пет знаци

Igor

Остави Коментар

15 − 15 =

Слични објави

Фотографии поради кои Бредли Купер длабоко ќе се покае: Ирина се огласи за првпат по раскинувањето (ФОТО)

Igor

Апстинирањето од секс е лошо за здравјето

Igor

Нова сезона на Фчерашни новости: Ќе имаат доста материјал за работа! (ВИДЕО)

Igor

Емили Ратајковски со провокативен стајлинг – За некој секси, за некој вулгарно (ФОТО)

Igor

4 трикови со кои ќе и подарите максимално одлично орално задоволство

Igor

Оваа готвачка заработува илјадници долари месечно, а под престилката не носи ништо!

Igor