Категорија: Слајдер

Вести Свет Слајдер

Обид на кибер шпионажа поврзан со вакцината против коронавирусот, ФБИ бил вклучен во одбраната

Еспресо
Безбедносните служби на компанијата ИБМ открија обид за кибер шпионажа преку мејлови кои служеле да се соберат важни информации за начинот на дистрибуција на вакцината...
Балкан Слајдер Сцена

ФОТО| Експлицитна фотографија од Станија: Посилниот пол ужива во глетката!

Еспресо
Популарната старлета Станија Добројевиќ отсекогаш важела за личност која знае да ја шокира јавноста. Овој пат, Станија се сподели експлицитна фотографија пред своите следбеници на...
Балкан Слајдер Сцена

Внукот на Цеца како Попај морнарот: Малиот Жељко Ражњатовиќ ја расположи неговата баба

Еспресо
Светлана Цеца Ражнатовиќ го поминува секој слободен момент со својот внук Жељко. На социјалната мрежа Инстаграм често споделува пред своите следбеници што прават бабата и...
Свет Слајдер Сцена

Снуп Дог доби понуда да биде коментатор на филмови за возрасни

Милена Ризовска
Американскиот рапер и музички продуцент го привлече вниманието со својата неодамнешна улога како коментатор на реванш боксерскиот натпревар меѓу Мајк Тајсон и Рој Џонс Јуниор,...
Кујна Лајфстајл Слајдер

Здраво и вкусно: За што се добри какаото, циметот и каранфилчето?

Еспресо
Ако сакате вистинско, горчливо чоколадо, значи дека сте љубител на какаото. Тоа е неверојатна билка, вистинска бомба со многу антиоксиданти, кои ги содржи повеќе од...
Здравје Истражувања Слајдер

Прогнозата на Бил Гејтс за коронавирусот: Кога ќе се вратиме во нормала!

Милена Ризовска
Со месеци луѓето се прашуваа само за една работа – кога ќе се врати животот во нормала и кога ќе заврши оваа агонија. Основачот на...
Лајфстајл Слајдер Филм и ТВ

Неодговорени прашања: Разочарувачката завршница на серијата „Слом“ ги разлути гледачите

Еспресо
Работена според романот „Требаше да знаете“ од писателката Џејн Ханф Корелиц, минисеријата „Слом“ ги залепи гледачите пред телевизиските екрани низ целиот свет. Хју Грант и...
Балкан Слајдер Сцена

Домот на Сека Алексиќ како од бајка: Дедо Мраз, украси и подароци насекаде!

Еспресо
Популарната пејачка се потруди да направи вистинска празнична бајка во нејзиниот дом! Сека Алексиќ го украси целиот свој дом во Стара Пазова, а на социјалните...
Лајфстајл Ретро Слајдер

Јованка Орлеанка: Небесните гласови ја воделе низ битките, а ја однеле и на клада, умрела како маченичка за да стане светица

Еспресо
Кога Јованка Орлеанка му се претставила на францускиот воен лидер Роберт де Бодрикур, за да го убеди да ја придружува за да се сретне со...
Вести Македонија Слајдер

Данска и Холандија го поддржуваат ветото на Софија!

V. T.
Данска и Холандија се двете држави кои го поддржуваат бугарското вето за пристапните преговори на Македонија, пишува бугарскиот весник „24 часа“, повикувајќи се на дипломатски...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian