Зелен шејк кој ќе ви го исчисти телото

Ова е рецептот кој ќе ви помогне да го закрепнете својот организам, да го прочистите од наталожената масна, солена, зачинета и блага храна…

Потребни состојки:

– 2 шољи свеж кељ

– 2 шољи свеж спанаќ

– 1/3 краставица

– ½ јаболко

– парче свеж ѓумбир

– 1 замрзната банана

– 3 лажици семе од коноп

– сок од половина лимон

– 3 мали шолји вода

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте додека да добиете убав сок без парчиња. Од оваа количина ќе добиете 2 сока доволни за дневните потреби. За најдобри резултати испијте една чаша веднаш по будењето, а другата чаша пред ручекот. Постапката можете да ја повторувате секој ден.

Слични објави

Научниците открија дека витамините различно функционираат кај мажите и кај жените!

Еспресо

Како симптомите на коронавирусот напредуваат по денови и кога можат да се влошат?

Еспресо

Што да исфрлите од исхраната, а што да додадете ако страдате од ендометриоза?

Еспресо

Како најлесно да закрепнете од бронхит?

Igor

Не ги стискајте поткожните мозолчиња, можете да си направите голем проблем!

Igor

Пијалак со кој цел ден ќе бидете снабдени со магнезиум

Еспресо

Остави Коментар

15 + оне =

Слични објави

6 намирници кои го штитат имунитетот

Igor

Лешник – лек и храна

Igor

Колку алкохол треба да испиете пред да ослабне вашиот имунолошки систем?

Еспресо

Волшебен цитрус за спас на кожата

Igor

Истражување: Мажите со ковид-19 имаат трипати поголеми шанси да завршат на интензивна нега отколку жените

Еспресо

ФОТО: 7 делови од телото на кои се гледаат првите знаци на стареење!

Васко Спасоски