13.8 C
Скопје
03:54 - 28 септември, 2023

ЛЕКОТ ЗА ИСПУКАНИ КАПИЛАРИ сите го имаме дома во фрижидерот

Испуканите капилари се непријатна и неестетска појава, која се појавува под кожата.

Некогаш предизвикува доста проблеми, како непријатно чешање, но и потреба за нивно прикривање со облека.

За среќа, постои природен начин како да се намали нивната видливост и да го решите проблемот.

Тајната се крие во најобичните домати. Исечете кругови и ставајте облоги на местата каде се појавиле капиларите. Држете три минути и потоа премачкајте со хидратантна крема.

Повторувајте ја постапката во следните 10 денови. Испуканите капилари ќе бидат помалку видливи, а многу е веројатно дека и целосно ќе исчезнат.

Слични објави

(Фото) „Липо“ искуство на Весна Антиќ за совршена линија и детоксикација: Еден конфекциски број помалку за само две недели!

Ј.К.Д

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Што е ласерска биостимулација?

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Фебрилни конвулзии

Во Србија е регистриран прв случај на нов сој на коронавирус, еве кои се симптомите

еспресо

Липо искуство на Трајче Давков, професионален музичар: Резултите во слабеење беа видливи уште по првите неколку дена

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Генитален пролапс и инконтиненција

Се вчитува....