ЛЕКОТ ЗА ИСПУКАНИ КАПИЛАРИ сите го имаме дома во фрижидерот

Испуканите капилари се непријатна и неестетска појава, која се појавува под кожата.

Некогаш предизвикува доста проблеми, како непријатно чешање, но и потреба за нивно прикривање со облека.

За среќа, постои природен начин како да се намали нивната видливост и да го решите проблемот.

Тајната се крие во најобичните домати. Исечете кругови и ставајте облоги на местата каде се појавиле капиларите. Држете три минути и потоа премачкајте со хидратантна крема.

Повторувајте ја постапката во следните 10 денови. Испуканите капилари ќе бидат помалку видливи, а многу е веројатно дека и целосно ќе исчезнат.

Слични објави

Направете сами домашна крема од невен која ги лекува проширените вени и хемороидите (РЕЦЕПТ)

Igor

5 симптоми што откриваат дека глутенот не ви годи!

Еспресо

Моден императив на сезоната: Трендот на одела во силни бои продолжува! (ФОТО)

Igor

Од Миконос на журка во Скопје – Chris IDH за старт на Intermezzo Music Rituals

Igor

Мали тајни на големите готвачи

Igor

Леопард парчињата тренди засекогаш (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 × 3 =

Слични објави

Пудинг торта со ролери (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

Два магични напитоци за брзо прочистување на организмот

Igor

Потполно природен ЕЛИКСИР за слабеење: Јачменова вода која ги топи килограмите

Еспресо

Апсолутен хит ова лето: Овој модел на фустан и одговара на секоја фигура! (ФОТО)

Igor

Ќе ја почувствувате за три дена: Магичната моќ на магдоносот

Еспресо

Дами, вака треба да изгледате: Амал Клуни воодушеви со модниот избор (ФОТО)

Igor