Германски рецепт за прочистување на крвните садови

Крвниот притисок е индикатор на вашето здравје. Висок притисок значи дека срцето работи отежнато за да може да испумпува крв, но ова е и голем ризик кој може да доведе до инфаркт, тромбоза и нарушување на работата на бубрезите.

Потребни се само четири состојки: 4 главици бел кромид, ѓумбир (парче од 4 см), 4 лимони и 2 литра вода.

Лимоните и ѓумбирот добро измијте ги и исечете ги на парчиња. Исчистете го кромидот. Сите состојки ставете ги во блендер и миксирајте додека да добиете течна смеса.

Потоа оваа смеса ставете ја во тенџере и загрејте ја. Додавајте вода и оставете да зоврие. Кога ќе се излади префрлете во стаклено шише или тегла.

Најдобро е да го пиете еднаш наутро и неколку часа пред спиење.

Слични објави

На неа се и стои одлично: Џенифер Лопез го врати во мода трендот од 90-те во голем стил (ФОТО)

Igor

Како да го заштитите менталното здравје во време на пандемија од коронавирус?

Еспресо

Од буцкастата Бриџит Џонс до неверојатна убавица! Рене и се врати на глумата, но со нов имиџ (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Која е подобра за вас? Клучни разлики меѓу платнените и хируршките маски

Еспресо

Направете сами домашна крема од невен која ги лекува проширените вени и хемороидите (РЕЦЕПТ)

Igor

Интересни трикови – За што се можете да ја употребите пената за бричење?

Igor

Остави Коментар

2 × оне =

Слични објави

ЕКСПЛОЗИВНО УЖИВАЊЕ: Кама сутра совети што не се однесуваат на пози и техники

Igor

Храна богата со железо: Вклучете ги овие намирници во вашето секојдневно мени

Igor

Работењето за викенд лошо влијае на психичкото здравје

Igor

Озлогласена боја во кралското семејство: Дури ни кралицата Елизабета не ја носи!

Igor

Моќта на стресот: Стравот предизвикува дијареја, а гневот главоболка

Еспресо

Сочни печени домати (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor