Детоксикација на телото со јаболка

Прочистувањето на телото со јаболка помага за регенерација и за чистење на цревата, на крвта и општо за препородување на целото тело. Овој метод позитивно ќе влијае и на вашиот нервен систем, забрзување на метаболизмот и губење на тежината.

Практикување на методот еднаш месечно има превентивен и дезинфекциски карактер, а доколку се применува еднаш неделно резултатите ќе бидат уште повидливи. Најдобро е јаболката кои ги користите да се органски и без штетни хемикалии. Во текот на денот на чистење на организмот не треба да се јаде друга храна.

Методот на прочистување на организмот со јаболка се врши во неколку чекори, кои ви ги прикажуваме во продолжение.

Веднаш по будењето испијте една чаша сок од јаболко,во кој ќе додадете сок од половина свежо исцеден лимон.

За ужина, изедете две цели јаболка.

За ручек испијте чај направен од јаболкова кора со додаток на две лажички мед.

За попладневната ужина повторно изедете две цели јаболка.

За вечера изедете една чинија со топло пире од рендани јаболка со додаток на 2 лажици мед.

Слични објави

За да бидете во тренд набавете си некои од овие ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ

Igor

Природен напиток: Едноставен трик за рамен стомак

Слободен печат

Торта која ги буди сите сетила: Раскошен десерт со јагоди во кој секој ќе ужива!

Igor

ГРОЗЈЕТО штити и од најтешките болести! Може да го препороди вашето тело!

Igor

Британка стана првата личност на светот излечена од смртоносна инфекција преку ГМО вирус

Igor

Пудинг торта со ролери (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

13 − дванаесет =

Слични објави

Навики кои ги уништуваат клетките на нашиот мозок: Престанете со внесување премногу шеќер во организамот!

Теодора Циклевска

За жени над 40 години: Девет плода против стареење

Слободен печат

Чисто тело за само 7 дена, веднаш направете го овој рецепт

Igor

Ова никој не го очекуваше: Собрани 300 000 долари за детето кое сакаше да се убие поради малтретирање во училиште

Васко Спасоски

Роберт де Ниро ќе прими награда за животно дело!

Igor

Сезона на јасмин: Природен лек за добар на сон

Igor