37.8 C
Скопје
18:53 - 15 јули, 2024

Детоксикација на телото со јаболка

Прочистувањето на телото со јаболка помага за регенерација и за чистење на цревата, на крвта и општо за препородување на целото тело. Овој метод позитивно ќе влијае и на вашиот нервен систем, забрзување на метаболизмот и губење на тежината.

Практикување на методот еднаш месечно има превентивен и дезинфекциски карактер, а доколку се применува еднаш неделно резултатите ќе бидат уште повидливи. Најдобро е јаболката кои ги користите да се органски и без штетни хемикалии. Во текот на денот на чистење на организмот не треба да се јаде друга храна.

Методот на прочистување на организмот со јаболка се врши во неколку чекори, кои ви ги прикажуваме во продолжение.

Веднаш по будењето испијте една чаша сок од јаболко,во кој ќе додадете сок од половина свежо исцеден лимон.

За ужина, изедете две цели јаболка.

За ручек испијте чај направен од јаболкова кора со додаток на две лажички мед.

За попладневната ужина повторно изедете две цели јаболка.

За вечера изедете една чинија со топло пире од рендани јаболка со додаток на 2 лажици мед.

Слични објави

(Фото) Клиника „Жан Митрев“ се проширува со оддел стоматологија и нови услуги во центарот за естетска дерматологија

jasmina.kantardzieva

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Сè што треба да знаете за миоми на матката

еспресо

Откриен незгоден ефект од скапиот лек за слабеење Оземпик: „Ниедна ѕвезда не сака да зборува за тоа“

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Уникондиларна ендопротеза на колено

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....