Три начини како да се релаксирате во овој период

Во период кога сите сме во карантин поради коронавирусот, навистина е потребно да се најде начин за ефикасно поминување на времето.

Во продолжение прочитајте за неколку активности кои ќе ви помогнат полесно да го поминете времето дома во овој стресен период:

Чистете

Чистењето ќе ве усреќи и опушти. Сега е вистинскиот период кога не треба да ги одложувате домашните обврски. Да го дезинфицирате просторот каде што живеете е најдоброто нешто што може да го направите.

Направете купка

Наполнете ја кадата со топла вода, додајте миризлива купка и неколку капки етерично масло по избор. Нанесете ја вашата омилена маска за лице и заборавете на сè барем на кратко.

Читајте книга

Исклучете ги сите електрични уреди, запалете миризлива свеќа и уживајте. Освен што ќе се одморите од технологијата, автоматски ќе го тренирате и мозокот. А книгите ќе ве опуштат многу повеќе од скролањето по социјалните мрежи.

Слични објави

ПОПУЛАРНАТА КАСАНДРА навива за Ноле, а ужива во музиката на ОВАА балканска дива

Igor

Џастин Бибер призна: Бев безобразен спрема Селена!

Еспресо

5 знаци дека ве фаќа празнична депресија!

Теодора Циклевска

Детаљ кој ја откри вистината: КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО НАСКОРО ЌЕ ДОБИЕ НОВ ЧЛЕН (ФОТО)

Igor

Режисерот Таика Ваити го откри почетокот на продукцијата за филмот „Thor: Love and Thunder“

Еспресо

Ќерката на Шабан Шаулиќ сними песна, му ја посвети нему

Igor

Остави Коментар

оне × 3 =

Слични објави

„Дебела, омажи се за бел човек!” Плус-сајз манекенката добила ужасна порака, па ја објавила (ФОТО)

Igor

Шварценегер во изолација со пони и со магаре: Останете дома, слушајте ги експертите, не мороните! (ВИДЕО)

Еспресо

Кинси Волански во полуголо издание му оддаде почит на Коби Брајант (ФОТО)

Еспресо

Сочен и кремаст: Сварете го компирот на поинаков начин

Igor

ОСКАРИ 2020: Најпознатите глумци кои никогаш не добиле Оскар

Еспресо

Рчи ли рчи: Шерифовиќ откри покрај кого спие! (ВИДЕО)

Еспресо