Советот на Марта Стјуарт за повеќе никогаш да не ве боли грло! (ВИДЕО)

Телевизиската ѕвезда Марта Стјуарт, која ги учи Американците како да ја уредат својата куќа, како да се ханат, да одгледуваат цвеќе и да живеат, го сподели својот рецепт за чај од ѓумбир, лимон и кафеав шеќер, стар лек за болки и гребење во грлото.

Нејзиното видео на Инстаграм има повеќе од 300 илјади прегледи и многу позитивни коментари. Некои се пофалија дека веќе им помогнал напитокот.

Ова е рецептот на Марта:

парче свеж ѓумбир (тенко сечен)
1/4 чаша светол или кафеав шеќер
2 лимони (тенко сечен)
4 чаши вода

Сите состојки ставете ги во тенчери и оставете да се свари и да врие најмалку 30 минути. Послужете го топол или ладен!

Слични објави

Зимски десерт со јаболка и чоколада

Теодора Циклевска

Кајли Џенер со совети за справување со изолацијата: Мојата бременост ме подготви за ова

Еспресо

Влатко Стефановски упати музички поздрав за Италија – слушнете и уживајте! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Повеќе од 1.300 жалби за настапот на Шакира и Џеј Ло на Супербол: „Ова е порнографски и срамно!“ (ВИДЕО)

Еспресо

Девет женски особини кои мажите ги обожаваат!

Еспресо

Дали ќе ја препознаете оваа пејачка на фотографијата?

Еспресо

Остави Коментар

петнаесет − десет =

Слични објави

Во пресрет на Оскарите: Објавени номинациите за најлош филм на годината! (ВИДЕО)

Еспресо

ВНИМАВАЈТЕ: Полово преносливите болести не се пренесуваат само преку сексуални односи

Igor

Карди Би ги изненади фановите: Да, ова е мојата природна коса (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Овие шест фотографии покажуваат како треба правилно да ги миете рацете за да се заштитите од коронавирусот

Еспресо

Ова се 10 животни лекции на кои нè научи филмот „Кум“

Еспресо

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ОТКРИВА: Кое е момчето на новата министерка и со што се занимава (ФОТО)

Igor